Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2019, 19:35

autor: Ender

Powstało narzędzie moderskie do tworzenia questów do Wiedźmina 3

Radish to wspólna nazwa dla zestawu modów oraz dedykowanych narzędzi, które umożliwiają fanom budowę własnych lokacji oraz questów w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Zadania mogą być także wzbogacone o oryginalne przerywniki filmowe oraz sceny dialogowe.

Od premiery trzeciej odsłony Wiedźmina miną w maju cztery lata. Mimo to, rodzimy hit cały czas cieszy się popularnością wśród graczy. Wielu z miłośników przygód Geralta zajmuje się wciąż dalszą optymalizacją i poprawą wyglądu tytułu lub wprowadza do niego zupełnie nowe elementy, czasami zwracając nawet na siebie uwagę CD Projekt RED. W serwisie Nexus Mods zadebiutował stworzony dla nich pakiet Radish community modding tools, który jest kompleksowym zestawem modów oraz narzędzi przygotowanych przez społeczność fanów Wiedźmina 3. Może on posłużyć do tworzenia całkowicie nowych questów, scen dialogowych, animacji, przerywników filmowych oraz lokacji, a także szybkiej zmiany już istniejących elementów gry.

Twórcy Radish community modding tools opublikowali zwiastun pakietu, na którym możemy zobaczyć w akcji część z udostępnionych narzędzi. Dodatkowo zamieścili oni także filmik prezentujący przykładowe nowe zadanie stworzone dzięki zestawowi, zatytułowane Escaping the Cage. Geralt przechodzi w nim przez tajemniczy portal i zostaje uwięziony na niewielkim bezludnym archipelagu. Quest możemy ściągnąć w tym miejscu.

Do poprawnego działania Radish wymaga od nas zainstalowania dodatków Krew i wino oraz Serca z Kamienia. Warto zaznaczyć, że oddane w ręce modderów narzędzia nie są przeznaczone dla nowicjuszy. Aby skorzystać z nich w pełni musimy dysponować świetną wiedzą na temat struktury plików gry, a także różnych wyzwań związanych z tworzeniem modyfikacji. W zamian otrzymujemy olbrzymi wachlarz opcji pozwalających na wykorzystanie naszego kreatywnego potencjału.

Oczywiście edytorom opracowanym przez amatorów zapewne daleko jeszcze do profesjonalnych narzędzi wykorzystywanych przez CD Projekt RED, ale autorzy Radish oczekują bliskiej współpracy ze strony fanów i są otwarci na wszelkie sugestie. Zachęcają również gorąco do przygotowania dokumentacji i poradników dla mniej doświadczonych modderów. Oznacza to, że w najbliższych latach najprawdopodobniej powinniśmy spodziewać się powstania wielu interesujących projektów fanowskich opartych o Wiedźmina 3, w podobnej skali, jak te, które przygotowywane są obecnie na podstawie gier z serii Fallout, The Elder Scrolls lub Gothic.

  1. Radish community modding tools w serwisie Nexus Mods
  2. Escaping the Cage – przykładowy quest w serwisie Nexus Mods
  3. Oficjalna strona internetowa gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  4. Kompendium wiedzy o grze
  5. Poradnik do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon