Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2019, 12:05

Gothic 2 – mod Dzieje Khorinis z terminem premiery

Grupa SoulFire ujawniła termin premiery moda Dzieje Khorinis. Ambitna modyfikacja Gothica II ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Twórcy Dziejów Khorinis – ambitnej modyfikacji Gothica II – obiecali ujawnienie terminu premiery do końca marca, ale ogłoszenie zaliczyło lekki poślizg. Dopiero teraz ekipa pracująca nad modem zdradziła, że ukaże się on w 2020 roku. Na osłodę informację przekazano w formie dłuższego zwiastuna, wprowadzającego graczy w świat Dziejów Khorinis. Filmik możecie obejrzeć poniżej.

Gothic II: Dzieje Khorinis miało burzliwą historię. Po raz pierwszy o tej modyfikacji usłyszeliśmy w 2016 roku, kiedy to ekipa SoulFire zapowiedziała swój projekt. Twórcy obiecywali wiele: profesjonalny dubbing, liczne usprawnienia (w tym nowe modele i animacje), dodatkowe utwory muzyczne i wiele więcej. Jednak w 2017 roku wybuchł spór między członkami zespołu, co w następnym roku doprowadziło do podziału na dwa studia: jedno kontynuujące prace na Dziejami Khorinis, drugie tworzące własną wersję modyfikacji, przemianowaną na Gothic II: Kroniki Myrtany.

Graficznie mod nie będzie rewolucją Gothica II, ale wprowadzi garść technicznych usprawnień. - Gothic 2 – mod Dzieje Khorinis z datą premiery - wiadomość - 2019-04-05
Graficznie mod nie będzie rewolucją Gothica II, ale wprowadzi garść technicznych usprawnień.

Łatwo zgadnąć, że afera wzbudziła obawy co do przyszłości całego przedsięwzięcia. Pod koniec zeszłego roku autorzy pierwszego z projektów nieco je rozwiali, informując o postępach prac od czasu niefortunnego rozłamu. Miejmy więc nadzieję, że obejdzie się bez kolejnych problemów, a Dzieje Khorinis wynagrodzą nam długie oczekiwanie.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej

TWOIM ZDANIEM

Co wyjdzie pierwsze?

Gothic 2: Dzieje Khorinis
79,2%
Cyberpunk 2077
20,8%
Zobacz inne ankiety