Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2019, 12:05

autor: Entelarmer

Gothic 2 – mod Dzieje Khorinis z terminem premiery

Grupa SoulFire ujawniła termin premiery moda Dzieje Khorinis. Ambitna modyfikacja Gothica II ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Twórcy Dziejów Khorinis – ambitnej modyfikacji Gothica II – obiecali ujawnienie terminu premiery do końca marca, ale ogłoszenie zaliczyło lekki poślizg. Dopiero teraz ekipa pracująca nad modem zdradziła, że ukaże się on w 2020 roku. Na osłodę informację przekazano w formie dłuższego zwiastuna, wprowadzającego graczy w świat Dziejów Khorinis. Filmik możecie obejrzeć poniżej.

Gothic II: Dzieje Khorinis miało burzliwą historię. Po raz pierwszy o tej modyfikacji usłyszeliśmy w 2016 roku, kiedy to ekipa SoulFire zapowiedziała swój projekt. Twórcy obiecywali wiele: profesjonalny dubbing, liczne usprawnienia (w tym nowe modele i animacje), dodatkowe utwory muzyczne i wiele więcej. Jednak w 2017 roku wybuchł spór między członkami zespołu, co w następnym roku doprowadziło do podziału na dwa studia: jedno kontynuujące prace na Dziejami Khorinis, drugie tworzące własną wersję modyfikacji, przemianowaną na Gothic II: Kroniki Myrtany.

Graficznie mod nie będzie rewolucją Gothica II, ale wprowadzi garść technicznych usprawnień. - Gothic 2 – mod Dzieje Khorinis z datą premiery - wiadomość - 2019-04-05
Graficznie mod nie będzie rewolucją Gothica II, ale wprowadzi garść technicznych usprawnień.

Łatwo zgadnąć, że afera wzbudziła obawy co do przyszłości całego przedsięwzięcia. Pod koniec zeszłego roku autorzy pierwszego z projektów nieco je rozwiali, informując o postępach prac od czasu niefortunnego rozłamu. Miejmy więc nadzieję, że obejdzie się bez kolejnych problemów, a Dzieje Khorinis wynagrodzą nam długie oczekiwanie.

TWOIM ZDANIEM

Co wyjdzie pierwsze?

Gothic 2: Dzieje Khorinis
79,5%
Cyberpunk 2077
20,5%
Zobacz inne ankiety