Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2019, 14:36

autor: Aquma

CDP RED zatrudniło twórcę The Witcher Prologue Remastered po sukcesie moda

W czasie podcastu zorganizowanego przez redakcję miesięcznika GameStar jeden z pracowników studia CD Projekt RED przyznał, że firmie często zdarza się zatrudniać utalentowanych twórców modyfikacji.

Największemu polskiemu studiu często zdarza się zatrudniać modderów. - CDP RED zatrudniło twórcę The Witcher Prologue Remastered po sukcesie moda - wiadomość - 2019-04-05
Największemu polskiemu studiu często zdarza się zatrudniać modderów.

W czasie niedawnego podcastu zorganizowanego przez redakcję magazynu GameStar, jeden z pracowników studia CD Projekt RED – projektant zadań Philipp Weber – zdradził, że firmie zdarza się zatrudniać modderów, którzy zrobią na niej wrażenie. Tak było w przypadku twórcy o ksywie Ervx, odpowiedzialnego za stworzenie The Witcher Prologue Remastered, czyli modyfikacji odtwarzającej początek oryginalnego Wiedźmina na silniku trzeciej części gry. Poniżej przypominamy krótki filmik prezentujący ten twór.

Co ciekawe, to właśnie Philipp Weber napisał do wspomnianego moddera, dzięki czemu umożliwił mu znalezienie pracy w studiu. Nie wszyscy w firmie byli przekonani, że jest to dobry pomysł – głównie dlatego, że udostępnione przez CD Projekt RED narzędzia modderskie są tak naprawdę bardzo ograniczone i przez to nie w pełni oddają rzeczywisty zakres pracy i wymaganych umiejętności.

Warto odnotować, że w polskim studiu pracuje więcej osób, które swoją przygodę z branżą zaczynały od modów. Przykładowo, obecny projektant rozgrywki – Andrzej Kwiatkowski – został zatrudniony po tym, jak opracował obszerną modyfikację, która wywróciła do góry nogami system walki drugiej części gry (z pozytywnym skutkiem). Podobnie było w przypadku… samego Philippa Webera – pierwsze kroki w jego karierze były fanowskimi projektami.

Przypominamy, że studio CD Projekt RED pracuje obecnie w pocie czoła nad futurystyczną grą RPG akcji Cyberpunk 2077.

  1. CD Projekt RED – strona oficjalna
  2. GameStar – strona oficjalna