Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2019, 21:38

Powstaje jeszcze jedna gra RPG na licencji Vampire: The Masquerade

Nie tylko Paradox Interactive pracuje nad produkcją osadzoną w uniwersum Vampire: The Masquerade. Francuski wydawca Bigben Interactive ogłosił, że studio Big Bad Wolf pracuje nad swoją grą RPG osadzoną w tych realiach.

Zapowiedziano kolejną produkcję osadzoną w świecie Vampire: The Masquerade. - Powstaje jeszcze jedna gra RPG na licencji Vampire: The Masquerade - wiadomość - 2019-05-15
Zapowiedziano kolejną produkcję osadzoną w świecie Vampire: The Masquerade.

W pierwszym kwartale 2020 pojawić ma się Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 od studia Paradox Interactive. W tym samym roku zadebiutuje również Werewolf: The Apocalypse - Earthblood produkcji Cyanide Studio. Jak się okazuje, nie są to jedyne gry osadzone w uniwersum Świata Mroku. Studio Big Bad Wolf również pracuje nad RPG-iem, w którym wcielimy się w jednego z przedstawicieli Kainitów.

Pierwsza grafika z nadchodzącego Vampire: The Masquerade RPG. - Powstaje jeszcze jedna gra RPG na licencji Vampire: The Masquerade - wiadomość - 2019-05-15
Pierwsza grafika z nadchodzącego Vampire: The Masquerade RPG.

O fakcie powstawania gry od Big Bad Wolf poinformował francuski wydawca - firma Bigben Interactive. W czasie dzisiejszego wydarzenia w ramach Bigben Week, ogłoszone zostały marki, które poszerzą jej portfolio. Wśród nich znalazła się nienazwana jeszcze produkcja osadzona w realiach Vampire: The Masquerade. Według wstępnych informacji, ma to być narracyjny RPG oparty na założeniach papierowej wersji gry. Na ten moment nieznane są żadne dodatkowe szczegóły, co wynika z faktu, że tytuł rozwijany jest zaledwie od kilku miesięcy.

Będzie to spora zmiana dla studia Big Bad Wolf – zważywszy na ich poprzednie dokonania. Jak do tej pory stworzyli oni jedynie epizodyczną przygodówkę The Council. Gra ta spotkała się z mieszanym odbiorem, co w przypadku wersji na komputery osobiste przełożyło się na średnią ocen w serwisie Metacritic oscylującą na poziomie 64/100 punktów.