Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2020, 19:45

autor: qjin

Pierwszy zwiastun RPG Vampire: The Masquerade - Swansong

Podczas prezentacji Nacon Connect pokazano pierwszy zwiastun narracyjnej gry RPG Vampire: The Masquerade – Swansong. Premiera odbędzie się w 2021 roku.

Pierwszy zwiastun RPG Vampire: The Masquerade - Swansong - ilustracja #1
Fani Świata Mroku doczekają się w najbliższych latach kilku gier o wampirach.

Pierwszą grą, która otworzyła konferencję Nacon Connect, okazało się Vampire: The Masquerade – Swansong. Studio Big Bad Wolf, twórcy epizodycznej gry przygodowej The Council, zaprezentowali pierwszy, filmowy zwiastun, który jest wprowadzeniem do opowieści, oraz ujawnili kilka nowych szczegółów na temat tego RPG-a osadzonego w uniwersum Świata Mroku.

W Vampire: The Masquerade – Swansong, w którym najważniejsze mają być fabuła oraz odgrywanie roli, wcielimy się w trójkę krwiopijców z trzech różnych klanów. Akcja rozegra się w XXI wieku, a władzę nad Camarillą w Bostonie postanawia przejąć nowy książę wampirów. Będziemy musieli dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za atak przedstawiony w zwiastunie, a pomogą nam w tym umiejętności perswazyjne, dzięki którym odblokujemy dostęp do nowych linii dialogowych ułatwiających przekonanie innych postaci do np. wyjawienia prawdy. Każdy z grywalnych bohaterów ma mieć własną historię i będzie dysponować unikatowymi zdolnościami. Gra zaoferuje również liczne wybory moralne i kilka zakończeń, na które wpływ mają mieć decyzje podejmowane podczas zadań.

Vampire: The Masquerade – Swansong zadebiutuje na PC (w ramach wyłączności Epic Games Store, prawdopodobnie rocznej) oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i Nintendo Switch. Gra pojawi się bliżej nieokreślonym okresie 2021 roku.