Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2019, 14:15

autor: AlexB

Poszlaki wskazujące na powstawanie nowego Crash Bandicoot

Na nowym materiale filmowym promującym markę PlayStation można dostrzec latającą maskę charakterystyczną dla serii Crash Bandicoot, której model nie pojawił się jednak w żadnej odsłonie. Zdaniem fanów jest to zwiastun rychłej zapowiedzi nowej części.

Ostatnie wydarzenia pobudziły fanów serii Crash Bandicoot. - Poszlaki wskazujące na powstawanie nowego Crash Bandicoot - wiadomość - 2019-11-20
Ostatnie wydarzenia pobudziły fanów serii Crash Bandicoot.

Ostatnia duża odsłona cyklu Crash Bandicoot pojawiła się na rynku przeszło dekadę temu. Przez ponad dziesięć lat fani przygód tytułowego antropomorficznego jamraja pasiastego musieli zadowolić się jedynie remake'ami klasycznych części. Pojawił się jednak cień nadziei, że wkrótce usłyszymy pierwsze konkretne informacje na temat kolejnej gry należącej do uznanej serii. Spekulacje na ten temat zaczęły się od materiału filmowego promującego markę PlayStation i obecne na niej produkcje, który pojawił się w sieci na początku listopada. Możecie go obejrzeć poniżej.

Dokładnie w 11 sekundzie reklamy, w momencie, gdy rozpoczyna się segment poświęcony Crash Team Racing Nitro-Fueled, można dostrzec charakterystyczne dla serii latające maski. O ile ta znajdująca się przy głównym bohaterze to doskonale znany wszystkim miłośnikom serii Aku Aku, tak lewitująca w tle obok Coco nie przypomina żadnego z modeli, które do tej pory pojawiły się w grach.

Czy ta maska potwierdza, że nowy Crash powstaje? / Źródło: Eurogamer - Poszlaki wskazujące na powstawanie nowego Crash Bandicoot - wiadomość - 2019-11-20
Czy ta maska potwierdza, że nowy Crash powstaje? / Źródło: Eurogamer

Ponadto jak zauważył na Reddicie jeden z mieszkańców Manchasteru, na brytyjskich autobusach pojawiły się banery będące częścią kampanii Sony It's Time to Play. Jedna z nich prezentuje Crasha, którego model różni się od tego z ostatnich remake'ów i według graczy jest zbliżony do oryginalnego projektu studia Naughty Dog.

Autobusy z takimi banerami można spotkać na brytyjskich drogach. / Źródło: Reddit - Poszlaki wskazujące na powstawanie nowego Crash Bandicoot - wiadomość - 2019-11-20
Autobusy z takimi banerami można spotkać na brytyjskich drogach. / Źródło: Reddit

Oczywiście rozpoczęło to lawinę spekulacji. Obecność tajemniczej maski na filmie PlayStation i odświeżony wygląd bohatera na banerach autobusowych część graczy wzięło za potwierdzenie, że kolejna odsłona serii Crash Bandicoot znajduje się obecnie w przygotowaniu. Oliwy do ognia dolał Nicholas Kole ze studia Toys For Bob, które współpracowało z Activision przy okazji niedawnego Spyro Reignited Trilogy. Udostępnił on na swoim koncie na Twitterze kadr z reklamy i dodał do tego emotikonę zastanawiającej się buźki. Warto w tym momencie wspomnieć, że artysta już wcześniej zachował się w podobny sposób. Pod koniec sierpnia zamieścił on zdjęcie, które początkowo znalazło się na Twitterze Toys For Bob, lecz szybko zostało z niego usunięte. Jak uważają gracze, prezentuje ono rysunki nowych postaci, które pojawią się w kolejnej grze z cyklu Crash Bandicoot.

Swoją cegiełkę do fali plotek dołożył również 4chan. Jeden z użytkowników tego cieszącego się nie najlepszą reputacją serwisu, ukrywający się pod pseudonimem _JL_ zdradził, że nowa gra należąca do cyklu Crash Bandicoot faktycznie powstaje w studiach Toys for Bob i Vicarious Visions. Ma ona nosić tytuł Crash Bandicoot Worlds i pozwalać na podróżowanie po pół-otwartych planszach w stylu Super Mario 3D World rozsianych po całym świecie. Ponoć w grze pojawią się trzy nowe maski (jedną z nich możecie obejrzeć na spocie Sony) oraz szereg niespotykanych dotąd w serii przeciwników, takich jak nosorożec, wombat czy rapująca małpka. Według przecieku, tytuł zadebiutuje w 2020 roku, a zaprezentowany zostanie w przyszłym miesiącu, niewykluczone, że podczas imprezy The Game Awards 2019.

Należy zaznaczyć, że użytkownik _JL_ jest już znany w środowisku. Wcześniej zdradził on kilka informacji na temat Crash Team Racing Nitro-Fueled oraz Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, które okazały się prawdą, zatem niewykluczone, że i w tym przypadku się nie myli. Najbliższe tygodnie powinny rozwiać wszelkie wątpliwości.

  1. Oficjalna strona serii Crash Bandicoot