Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2019, 14:50

Postacie z Overwatcha jako jednostki w XCOM 2 dzięki obszernemu modowi

Autor modyfikacji Overwatch Epic Collection przeniósł postacie znane z uniwersum Overwatcha do XCOM-a 2. Mod wprowadza zmiany wyłącznie kosmetyczne i nie wpływa na umiejętności oryginalnych jednostek.

Postacie z Overwatcha zawalczą z hordami kosmitów w XCOM 2. - Postacie z Overwatcha jako jednostki w XCOM 2 dzięki obszernemu modowi - wiadomość - 2019-08-18
Postacie z Overwatcha zawalczą z hordami kosmitów w XCOM 2.

Doskonale wiemy, że możliwości moderów są praktycznie nieograniczone. Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o nowym zwiastunie prezentującym Oblivion na silniku Skyrima czy też przeniesieniu Henry’ego Cavilla do Wiedźmina 3. Tym razem mamy coś dla fanów Overwatcha oraz XCOM 2.

YouTuber „queen gambit” przedstawił światu swój pierwszy mod do turowej strategii XCOM 2, nazwany Overwatch Epic Collection, który wprowadza do gry postacie znane z uniwersum Overwatcha. Moder był w stanie przenieść dokładny wygląd oraz głos takich bohaterów jak Sombra czy Tracer. Dodatkowo udało mu się zaimplementować na przykład linie głosowe Uthera (z mapy Blizzard World) oraz komentatorki Atheny, przypisując je do dostępnych modeli jednostek w XCOM 2. Zależało mu głównie na tym, aby każdy z fanów znalazł coś dla siebie.

W modyfikacji pojawiły się również logo wielu profesjonalnych drużyn Overwatcha oraz grafiki ściśle powiązane z grą. Możemy ich użyć jako flag przymocowanych do naszych jednostek. Warto również wiedzieć, że mod jest tylko kosmetyczny i w żaden sposób nie zmienia umiejętności oryginalnych jednostek z XCOM 2.

Overwatch Epic Collection dostępny jest do pobrania w warsztacie Steam, a do jego prawidłowego działania wymagana jest tylko podstawowa wersja gry XCOM 2.