Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 listopada 2009, 14:50

autor: Jiker

Posiadacze Xboksa 360 zagrają w nową grę typu survival horror

Firmy Ignition oraz Marvelous Entertainment poinformowały, że Deadly Premonition, produkcja z gatunku survival horror znana dotąd pod tytułem Rainy Woods, zostanie wydana wyłącznie na Xboksa 360. Amerykańska premiera gry odbędzie się w marcu 2010 roku.

Firmy Ignition oraz Marvelous Entertainment poinformowały, że Deadly Premonition, produkcja z gatunku survival horror znana dotąd pod tytułem Rainy Woods, zostanie wydana wyłącznie na Xboksa 360. Amerykańska premiera gry odbędzie się w marcu 2010 roku.

W Deadly Premonition wcielimy się w postać agenta FBI Francisa Yorka Morgana, który przybywa do cichego miasteczka Greenvale w celu wykrycia sprawcy kilku tajemniczych morderstw.

Posiadacze Xboksa 360 zagrają w nową grę typu survival horror - ilustracja #1

Deadly Premonition jest przebudowaną wersją zapowiedzianego w 2007 roku Rainy Woods. Wówczas produkcja była zapowiadana jako tytuł multiplatformowy, przeznaczony na Xboksa 360 i PlayStation 3. Obecnie z planu wydawniczego wypadła jednak druga z wymienionych wersji. To nie jedyna zmiana – modyfikacjom poddano również fabułę, która stanowiła podobno plagiat historii opowiedzianej w popularnym serialu Miasteczko Twin Peaks (autorstwa Davida Lyncha i Marka Frosta).

W związku z tym oryginalny projekt zaproponowany przez studio Access Games został tak naprawdę zarzucony. Nowością jest m.in. postać bohatera – inny portret psychologiczny i sposób działania ma ostatecznie oddalić posądzenie o kopiowanie postaci wykreowanej przez aktora Kyle’a MacLachlana.

Akcja gry zostanie ukazana z perspektywy trzeciej osoby. Rozgrywka zostanie podzielona na kilka głównych elementów. Najważniejszym z nich będzie konieczność prowadzenia rozmów z mieszkańcami Greenvale, co w największym stopniu przyczyni się do posuwania fabuły do przodu. Niemniej ważne będą jednak fragmenty zręcznościowe, w tym efektowne, podobno, strzelaniny i walka wręcz. Nie zabraknie zjawisk paranormalnych, mrocznej oprawy dźwiękowej oraz oryginalnej grafiki.

Więcej informacji na temat gry dostarczy Wam oficjalna strona internetowa Deadly Premonition. Znajdziecie na jej łamach m.in. pierwszy zwiastun produkcji oraz zestaw zrzutów ekranowych.

W chwili obecnej nie wiemy nic na temat premiery w innych regionach świata. Pewna jest zatem wyłącznie premiera w Stanach Zjednoczonych, choć obstawiamy, że niedługo doczekamy się zapewne zapowiedzi debiutu europejskiego. Przypominamy, że Rainy Woods miało się ukazać na całym świecie.