Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2010, 08:25

autor: Adrian Werner

Portal 2 - obejrzyj ponad 13 minut materiałów video

Na trwającym obecnie E3 studio Valve Software po raz pierwszy pokazuje szerokiej publiczność grę Portal 2. Na demonstracje serwis IGN udał się z kamerą i dzięki temu możemy obejrzeć ponad 13 minut materiałów video z tej produkcji.

Na trwającym obecnie E3 studio Valve Software po raz pierwszy pokazuje szerokiej publiczność grę Portal 2. Na demonstracje serwis IGN udał się z kamerą i dzięki temu możemy teraz obejrzeć ponad 13 minut materiałów video z tej produkcji.

Portal 2 - obejrzyj ponad 13 minut materiałów video - ilustracja #1

Z filmików można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o fabule i mechanizmach rozgrywki. Akcja Portal 2 toczy się kilkaset lat po wydarzeniach z pierwszej części i osadzona jest w zrujnowanym kompleksie badawczym. Sztuczna Inteligencja GLaDOS (której przebudzenie zostało notabene sfilmowane) będzie odbudowywać laboratoria i komory testowe specjalnie na potrzeby naszej skromnej osoby. Wszystko to dzieje się podczas samej gry, dlatego gracze będą mogli na własne oczy obejrzeć, jak maszyny składają do kupy i remontują zniszczone fragmenty otoczenia czy też modyfikują daną komorę na chwilę zanim wkroczymy do jej środka. W filmikach pojawia się także gadatliwy robot Wheatley, który towarzyszyć nam będzie przez większość przygody.

Ogólnie jest to jeden z najciekawszych materiałów video, które do tej pory wypuszczono z tegorocznego E3. Przypomnijmy na koniec, że premiera Portal 2 nastąpi dopiero w przyszłym roku. Na konferencji Sony ujawniono, że gra wydana zostanie nie tylko na komputerach PC i Mac oraz Xboksie 360, ale również na PlayStation 3. Co ciekawe, ta ostatnia wersja otrzyma pełne wsparcie usługi Steamworks, co zapewni posiadaczom tej platformy dostęp do automatycznych aktualizacji, funkcji społecznościowych oraz materiałów DLC.