Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lutego 2021, 09:55

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Valve zaskoczył graczy nową aktualizacją do Portala 2

Portal 2, czyli gra wydana ponad 10 lat temu, otrzymał właśnie aktualizację. Patch przystosowuje produkcję do działania na najnowszych komputerach oraz naprawia szereg błędów.

Przedwczoraj Valve zaskoczyło wszystkich, którzy posiadają na swoich twardych dyskach zainstalowaną kopię Portal 2. Tytuł otrzymał ważący 30 MB patch, który przede wszystkim poprawia działanie produkcji na nowszych urządzeniach. Od piątku wspiera ona obsługę API Vulkan uważanego za następcę systemu OpenGL. Jest to druga gra Valve, która otrzymała takie wsparcie po Docie 2.

Ponadto domyślne ustawienia wideo zostały dostosowane pod współczesne jednostki, poprawiono opisy zaawansowanych opcji grafiki, a także przyspieszono czas kompilacji map stworzonych przez użytkowników w trybie Perpetual Testing Initiative, czyli darmowym edytorze poziomów. Do gry została również zaimplementowana mechanika pozwalająca graczowi na szybki obrót postaci wokół własnej osi. Drobnych technicznych zmian doczekał się tryb kooperacji oraz wersja stworzona na systemy operacyjne Linux. Naprawiono też szereg licznych błędów.

Valve zaskoczył graczy nową aktualizacją do Portala 2 - ilustracja #1
Najnowsza aktualizacja to dobry pretekst, by jeszcze raz powrócić do wnętrza komory testowej.

Pomimo że minęło prawie 10 lat od premiery, gra wciąż otrzymuje skromne patche. Najnowszy został wydany w lipcu zeszłego roku. Jednak jeżeli chodzi o tak duże aktualizacje, to ostatnia pojawiła się w 2015 roku, kiedy twórcy dodali wsparcie dla Steam Controllera. Update jest o tyle zaskakujący, że w ostatnim czasie Valve nie wspiera swoich starszych, acz wciąż grywalnych tytułów, o czym boleśnie przekonali się fani Team Fortress 2.

Pełna lista zmian jest dostępna pod tym adresem.