Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2020, 12:50

Nadciąga mod Portal Reloaded - powrót do przyszłości

W przyszłym roku, w 10. rocznicę premiery gry Portal 2, udostępniony zostanie mod Portal Reloaded. To nowa historia, 25 świeżych zagadek i podróże w czasie.

W SKRÓCIE:
  • Portal Reloaded dodaje trzeci tryb działania urządzenia i czwarty wymiar;
  • mod zostanie opublikowany w dziesiątą rocznicę premiery drugiego Portala.

Portal 2, druga część bardzo popularnej gry logicznej, w kwietniu przyszłego roku będzie obchodzić swoje dziesiąte urodziny. Fani tej serii otrzymają bardzo ciekawy prezent. Będzie nim modyfikacja oferująca nową historię, trzeci tryb działania „broni” i czwarty wymiar. Konieczność uwzględnienia upływu czasu w rozwiązywaniu zagadek może zapewnić nowe wyzwania dla weteranów Portala, a także przyciągnąć nowych graczy.

Nadciąga mod Portal Reloaded - powrót do przyszłości - ilustracja #1
Przyszłość nie wygląda zbyt różowo

Wspomniany trzeci tryb działania generatora portali to właśnie podróż w czasie. Nie pojawi się niestety latający DeLorean, zamiast tego zobaczymy nowy rodzaj portalu. Będzie on miał kształt prostokąta z zieloną ramką i przeniesie gracza do pomieszczenia w wersji starszej o 20 lat. Upływ czasu będzie widoczny przede wszystkim w wystroju. Czystość i sterylność komór zostanie zastąpiona przez wszechobecny brud, uszkodzenia, rozkład i szturmującą roślinność. Akcje gracza w teraźniejszości będą miały wpływ na pomieszczenie z przyszłości. Rozwiązywanie zagadek przestrzennych zyska nowy wymiar.

Modyfikację Portal Reloaded tworzy jedna osoba – Jannis Brinkmann, a prace nad nią trwają od 2014 roku. Finalne dzieło będzie zawierać 25 zagadek i 100 nowych linii dialogowych. Każde pomieszczenie będzie zaprojektowane w alternatywnych wersjach czasowych. Autor określa czas rozgrywki na 4-6 godzin, przy czym projekt adresowany jest raczej do osób, które mają pewne doświadczenie w Portalu i Portalu 2. Mod będzie dostępny na platformie Steam za darmo dla posiadaczy drugiej części gry.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej