Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2021, 10:52

Portal Reloaded - zadebiutował mod z podróżami w czasie

Z okazji 10. rocznicy premiery Portal 2 w Steam Workshop zadebiutował mod Portal Reloaded. Oferuje on nową kampanię dla pojedynczego gracza, w której rozgrywkę wzbogaca możliwość podróżowania w czasie.

PORTAL RELOADED TO:
  1. fanowska modyfikacja do Portal 2,
  2. z nową kampanią oferującą 25 komór testowych,
  3. rozgrywką wzbogaconą o podróże w czasie.

Dwa dni temu dziesiąte urodziny obchodziła gra Portal 2. Nie zapowiada się, aby studio Valve miało w najbliższym czasie opracować trzecią część cyklu, ale fani marki nie mogą narzekać na brak nowych przygód, gdyż produkcja wciąż może pochwalić się bardzo aktywną społecznością moderską. Najnowszym projektem opracowanym przez nią jest potężny mod Portal Reloaded, który nie tylko oferuje nową kampanię, ale mocno rozbudowuje także mechanizmy rozgrywki, wzbogacając je o manipulowanie czasem.

Modyfikacja dostępna jest w Steam Workshop, więc nie trzeba się bawić w ręczne pobieranie i wypakowywanie plików do właściwych folderów. Klient Steam zrobi to wszystko za Was.

Gracze wcielają się w obiekt testowy 4-5-0-9, którego zadaniem jest sprawdzenie w akcji najnowszego wynalazku Aperture Science. Urządzenie to potrafi tworzyć trzy rodzaje portali. Poza znanymi już pomarańczowym i niebieskim, łączącymi dwa punkty w przestrzeni, możemy także korzystać z zielonego, za pomocą którego tworzy się przejście do świata 20 lat w przyszłości.

Wzbogacenie rozgrywki o możliwość podróżowania między dwiema wersjami map pozwoliło autorom przygotować świeże zagadki, które nie są jedynie powtórką wyzwań, do których przyzwyczaiła nas seria Portal.

Modyfikacja oferuje 25 komór testowych do pokonania. Projekt jest bardzo dobrze wykonany, zarówno pod względem grafiki, jak i dźwięku. Twórcy przygotowali obszerny soundtrack oraz ponad setkę nowych kwestii audio.

  1. Oficjalna strona projektu Portal Reloaded
  2. Portal Reloaded na platformie Steam