Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2021, 10:35

autor: Aquma

Mody do Cyberpunk 2077 odtwarzają questy i V z E3

Kilka modów dostępnych na platformie Nexus Mods przywraca zawartość, która została wycięta z finalnej wersji gry Cyberpunk 2077 – mowa m.in. o zadaniach, ubraniach czy modelach znanych postaci.

W SKRÓCIE:

  1. mod Cut Gigs Save Game pozwala przejść kilka misji usuniętych z finalnej wersji Cyberpunka 2077;
  2. kolejne modyfikacje odtwarzają wycięte ubrania, a nawet modele postaci, których próżno szukać w znanej nam edycji produkcji CD Projekt RED.

Modderzy zajmujący się grą Cyberpunk 2077 wciąż dodają do produkcji CD Projekt RED nowe rzeczy i przywracają elementy, które zostały wycięte przez deweloperów. Dobrym przykładem może tu być modyfikacja Cut Gigs Save Game, która pozwala zagrać w cztery zadania usunięte z ostatecznej wersji gry (nie musimy przy tym wpisywać żadnych komend – to tzw. save game mod, czyli po prostu stan gry, który można wczytać na swoim komputerze). Należy przy tym zaznaczyć, że w niektórych przypadkach jest to ewidentnie zawartość niedokończona – trzeba się liczyć z glitchami i problemami.

Ciekawie prezentuje się także modyfikacja, która przywraca oryginalne ubranie żeńskiej wersji V, które mogliśmy podziwiać na pamiętnym gameplayu z E3 2018. Modder o ksywie Spookie odtworzył kurtkę Samurai widoczną na tym samym materiale (wygląda ona nieco inaczej od tej, która ostatecznie trafiła do gry). Z kolei użytkownik almico podjął próbę odtworzenia wyglądu męskiej wersji V z tamtej prezentacji (wcześniej podobną modyfikację stworzono także dla kobiecego wariantu).

Na platformie Nexus Mods można też znaleźć mod Ghosts of Night City, który pozwala zobaczyć modele kilku ważnych postaci z uniwersum Cyberpunka 2077. Chodzi m.in. o Garvena Haakensena (w Cyberpunku 2020 był on zastępcą burmistrza Night City – w CP2077 miał wziąć udział w jednym z zadań związanych z Riverem Wardem, ale wygląda na to, że został wycięty lub zastąpiony inną postacią), a nawet Morgana Blackhanda (legendarnego solo będącego postacią twórcy systemu, Mike’a Pondsmitha).

  1. Cyberpunk 2077 na PS4 to katastrofa. Miałeś spalić miasto, nie konsolę, samuraju
  2. Recenzja gry Cyberpunk 2077 - samuraju, masz świetne RPG do ogrania
  3. Cyberpunk 2077 – poradnik
  4. Cyberpunk 2077 – strona oficjalna