Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 stycznia 2012, 11:42

autor: Sarge

Porozumienie firmy CD Projekt z Namco Bandai w sprawie gry Wiedźmin 2 na Xboksa 360 i odszkodowanie dla THQ

Po wielomiesięcznym sporze sądowym, firma CD Projekt oficjalnie podpisała porozumienie z konsorcjum Namco Bandai Partners, dzięki któremu japońska firma zajmie się wydaniem gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xboksa 360 w Europie i kilku innych rynkach. Tym samym zrezygnowano z wcześniej podpisanej umowy z koncernem THQ, przez co polski producent musi zapłacić 800 tysięcy dolarów odszkodowania.

Firma CD Projekt Red podpisała aneks do umowy z konsorcjum Namco Bandai Partners zezwalający na wydanie gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w wersji na Xboksa 360. Polski producent musi także zapłacić odszkodowanie koncernowi THQ za anulowanie wcześniej podpisanej umowy.

30 grudnia 2011 roku zawarto porozumienie, na mocy którego spółka Namco Bandai Partners otrzymała prawa do powielania, promocji, dystrybucji i sprzedaży drugiej części Wiedźmina 2 na Xboksie 360 przez trzy lata od premiery tej edycji. Mowa w tym przypadku o terenach Europy Zachodniej, Ameryki Centralnej i Południowej, Azji oraz Pacyfiku.

Takie same warunki umowy rodzimy deweloper uzgodnił wcześniej z firmą THQ, ale 27 grudnia ubiegłego roku został zmuszony z nich zrezygnować. Obie strony zwolniły się z wszelkich zobowiązań wobec siebie, choć CD Projekt Red musi jeszcze wypłacić amerykańskiemu koncernowi łączną kwotę 800 tysięcy dolarów płatną w dwóch transzach.

Porozumienie firmy CD Projekt z Namco Bandai w sprawie gry Wiedźmin 2 na Xboksa 360 i odszkodowanie dla THQ - ilustracja #1

Ważną informacją dla graczy jest fakt, że niedługo doczekamy się ogłoszenia dokładnej daty premiery gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xboksa 360. Tak twierdzi Adam Kiciński, prezes CD Projekt Red S.A., który zapowiedział jednocześnie „szeroko zakrojone działania marketingowe na całym świecie”.

Powyższe postanowienia to efekt decyzji Sądu Gospodarczego w Lyonie, który niedawno przyznał rację spółce Namco Bandai Partners w wielomiesięcznym sporze z CD Projekt Red. Japońska korporacja ubiegała się o prawo wydania Wiedźmina 2 w wersji na Xboksa 360 po tym, jak polski producent stosowną umowę podpisał z koncernem THQ. Okazało się, że to firma Namco Bandai Partners miała pierwszeństwo do dystrybucji tej produkcji, o czym twórcy najwyraźniej zapomnieli.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xboksie 360 powinien ukazać się w pierwszym kwartale bieżącego roku. Na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku gra zostanie wydana przez firmę Warner Bros. Interactive Entertainment, podczas gdy dystrybucją w Polsce zajmie się sam CD Projekt. Można się domyślać, że tytuł ukaże się w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej – tak było przynajmniej w przypadku pecetowej edycji.