Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2012, 12:10

autor: Hed

Star Wars: The Old Republic być może trafi na Maki i „inne platformy”

Firma BioWare pamięta o swoich fanach grających na komputerach Mac i najwyraźniej zamierza przygotować dla nich specjalną wersję gry Star Wars: The Old Republic.

Star Wars: The Old Republic być może trafi na Maki i „inne platformy” - ilustracja #1

Star Wars: The Old Republic być może trafi na Maki i „inne platformy”

Ray Muzyka i Greg Zeschuk, założyciele i szefowie firmy BioWare, udzielają ostatnio sporo wywiadów i ujawniają swoje plany odnośnie do gry Star Wars: The Old Republic. W rozmowie z serwisem Massively, słynni „doktorzy” zapewnili, że rozważają możliwość przeniesienia swojej produkcji na komputery Mac i przyglądają się innym platformom.

Wiemy, że istnieje duża społeczność posiadaczy Maków, którzy są fanami gier BioWare”, powiedział szef studia. Ray Muzyka zapewnił też, że ta grupa odbiorców jest ważna dla BioWare. Producenci nie podali żadnych szczegółów i dat, ale ich sugestie są jednoznaczne – Star Wars: The Old Republic ma szanse na to, aby doczekać się portu na komputery firmy Apple.

Ciekawe jest to, że producenci najwyraźniej nie odrzucają możliwości przeniesienia gry także na inne sprzęty. „Chcemy uporać się z premierą i ustabilizować sprawy”, mówi Zeschuk, „a później przyjrzymy się innym platformom”. Przedstawiciel BioWare mógł użyć tego zwrotu odruchowo – być może jednak studio przygląda się także konsolom.

Star Wars: The Old Republic być może trafi na Maki i „inne platformy” - ilustracja #2

Star Wars: The Old Republic wystartował 20 grudnia 2011 roku. Gra zdobywa bardzo wysokie oceny w recenzjach i cieszy się sporą popularnością wśród graczy. W tej sieciowej produkcji przenosimy się do odległej Galaktyki i wcielamy w dobrze znane postacie: rycerzy Jedi, wojowników Sith, przemytników czy łowców nagród.