Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2012, 12:15

autor: Kono

350 tysięcy osób jednocześnie gra w Star Wars: The Old Republic

Według danych opublikowanych przez firmę Baird Equity Research, największa liczba osób jednocześnie grających w Star Wars: The Old Republic wyniosła do tej pory 350 tysięcy. Niewątpliwy sukces tytułu autorstwa studia BioWare jest według analityków oznaką zdrowej kondycji rynku gier MMO w USA i Europie.

350 tysięcy osób jednocześnie gra w Star Wars: The Old Republic - ilustracja #1

350 tysięcy osób jednocześnie gra w Star Wars: The Old Republic

Według danych podanych przez analityków z firmy Baird Equity Research, maksymalna liczba osób jednocześnie bawiących się na serwerach gry Star Wars: The Old Republic wynosiła do tej pory 350 tysięcy. Według Colina Sebastiana, pracownika wspomnianego przedsiębiorstwa, sukces produkcji autorstwa studia BioWare udowadnia, że jest miejsce dla wielu gier z gatunku MMO mogących poszczycić się kilkumilionową liczbą subskrybentów. Co więcej, taki stan rzeczy świadczy o tym, że rynek gier Massive Muliplayer Online jest „zdrowy”.

Doniesienia Baird Equity Research o dużej liczbie jednocześnie grających osób zdają się wpisywać w sporą popularność Star Wars: The Old Republic w początkowym etapie jej istnienia. Na łamach naszego serwisu informowaliśmy m.in. o tym, że milion osób zakupiło i gra w tytuł autorstwa studia BioWare oraz że spędzili oni ponad 60 milionów godzin w wirtualnym świecie. Powyższe statystyki są tym bardziej imponujące, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że gra oficjalnie zadebiutowała 20 grudnia, czyli raptem kilkanaście dni temu.

350 tysięcy osób jednocześnie gra w Star Wars: The Old Republic - ilustracja #2

Niewątpliwie największy test popularności tytułu wydanego przez Electronic Arts będzie mieć miejsce 30 dni po premierze, gdy użytkownicy będą musieli po raz pierwszy uiścić opłatę subskrypcyjną. To, ilu z nich postanowi kontynuować zabawę, wciąż pozostaje wielką niewiadomą.