Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 października 2004, 20:14

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Poradnik: Crusader Kings

Poradnik do strategii Crusader Kings, przenoszącej graczy w okres średniowiecznych Wielkich Wypraw Krzyżowych. (XI-XiV wiek). Znajdziecie tu uniwersalne rady w jaki sposób rządzić królestwem aby zakończyć rozgrywkę z sukcesem.

„W całej serii gier firmy Paradox rozpoczętym przez Europę Universalis i rozwiniętym przez Hearts of Iron i Victorię, gra Crusader Kings cofa graczy do okresu dziejów wcześniejszego niż w grze Europa Universalis, czyli do czasów od XI do XIV wieku. W porównaniu z wymienionymi wcześniej tytułami gra nie jest nazbyt skomplikowana. Jej trudność polega nie tyle na złożonych możliwościach produkcji czy rozwoju cywilizacyjnego co na olbrzymiej ilości prowincji (ponad 1000 obszarów) i zawikłanych zależnościach dynastycznych.

Niniejszy poradnik nie ma na celu zastępowania instrukcji do gry, a jedynie zwrócenie uwagi na najważniejsze elementy, na jakie należy zwracać uwagę w celu zakończenia rozgrywki z sukcesem. Mimo pozornej wielości opcji, część z nich ma charakter pomocniczy a to, co w grze najważniejsze, nie jest specjalnie zawikłane. Komplikacje wynikają z tego, iż w grze uwzględniono ponad 1000 prowincji z ich władcami i rodami. Po krótkim czasie tworzy się więc nieprzewidywalna plątanina powiązań rodzinnych i sojuszów.

Porady spisane są domyślnie dla gracza kierującego królestwem, jednak są one uniwersalne. Gra księstwem czy hrabstwem niczym się specjalnie nie różni oprócz znacznie gorszej pozycji startowej.”. - „Pejotl”

Crusader Kings - poradnik

Pełna wersja poradnika do gry Crusader Kings w formacie PDF dostępna jest w Strefie Premium oraz za pomocą usługi Poradnik za SMS.