Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2009, 10:11

autor: Elrond

Ponownie zapolujemy na dinozaury – zapowiedziano Jurassic: The Hunted

Szaleństwo na punkcie dinozaurów, które zapanowało po wejściu do kin kolejnych części Parku Jurajskiego, miało swoje odbicie także w branży rozrywki elektronicznej. Wystarczy wspomnieć chociażby serię Turok czy Trespasser (wyraźnie nawiązujący do Park Jurajski: Zaginiony Świat). Potem moda na prehistoryczne bestie minęła, ale twórcy gier bynajmniej nie zapomnieli o dinozaurach.

Szaleństwo na punkcie dinozaurów, które zapanowało po wejściu do kin kolejnych części Parku Jurajskiego, miało swoje odbicie także w branży rozrywki elektronicznej. Wystarczy wspomnieć chociażby serię Turok czy Trespasser (wyraźnie nawiązujący do Park Jurajski: Zaginiony Świat). Potem moda na prehistoryczne bestie minęła, ale twórcy gier bynajmniej nie zapomnieli o dinozaurach – przedstawiciele Activision poinformowali właśnie, iż trwają prace nad grą zatytułowaną Jurassic: The Hunted.

Ponownie zapolujemy na dinozaury – zapowiedziano Jurassic: The Hunted - ilustracja #1

Będzie to shooter, który nawet na moment nie pozwoli nam się odprężyć. Akcja rzuci nas na mroczną, tajemniczą wyspę zagubioną w czasie. Wcielimy się w postać Craiga Dylana, eksperta od uzbrojenia i sztuki przetrwania, który został wynajęty do ochrony ekspedycji badającą źródło dziwnej energii odkrytej na wspomnianym lądzie. Rutynowe zadanie szybko przemienia się w walkę o przetrwanie w momencie gdy Dylan zostaje przeniesiony w przeszłość i staje oko w oko z najbardziej przerażającymi stworzeniami, które kiedykolwiek zamieszkiwały naszą planetę.

Ponownie zapolujemy na dinozaury – zapowiedziano Jurassic: The Hunted - ilustracja #2

„Przygotujcie się na polowanie, ale jako ofiara,” powiedział David Oxford z Activision Publishing. „Jurassic: The Hunted praktycznie z każdej strony doświadczycie bezustannych, podstępnych ataków dinozaurów. I mówimy o bestiach, których nie da się odstraszyć jednym strzałem,” dodał.

Ponownie zapolujemy na dinozaury – zapowiedziano Jurassic: The Hunted - ilustracja #3

Rozgrywka ma zostać przedstawiona w iście filmowym stylu – twórcy obiecują znakomitą oprawę graficzną plus szereg urozmaiceń walk w stylu epickich potyczek z bossami. Jedną z ciekawszych opcji ma być możliwość zwolnienia tempa akcji i wzięcia na cel słabych punktów przeciwnika.

Ponownie zapolujemy na dinozaury – zapowiedziano Jurassic: The Hunted - ilustracja #4

Jurassic: The Hunted opracowywany jest z myślą o konsolach Xbox 360, PS3, PS2 oraz Wii, a na rynku pojawić się ma już w listopadzie. W sieci obejrzeć można pierwszy trailer promujący opisywaną grę.