Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2011, 09:42

autor: Sarge

Ponad milion pobrań dodatków DLC do gry Gran Turismo 5 w dwa tygodnie od wydania

Jeden z producentów gry Gran Turismo 5 zdradził dane na temat sporej popularności dodatków DLC do tego tytułu. W ciągu dwóch tygodni od ich wydania zakupiono je ponad milion razy.

Taku Imasaki (jeden z producentów w studiu Polyphony Digital) ogłosił, że wydane w październiku dodatki DLC do gry Gran Turismo 5 zostały zakupione przez graczy łącznie ponad milion razy. Taką informację zdradził w trakcie trwania imprezy GT Awards.

Powyższy wynik udało się osiągnąć do 3 listopada, a więc w nieco ponad dwa tygodnie od oficjalnego debiutu rozszerzeń na łamach europejskiej usługi PlayStation Store (w amerykańskim sklepiku ukazały się z tygodniowym opóźnieniem, czyli 25 października). Wzięto w tym wypadku pod uwagę wszystkie cztery pakiety DLC, jakie udostępniono fanom gry. Nie wiadomo jak poradziły sobie poszczególne paczki.

To dopiero pierwsze płatne dodatki DLC przygotowane przez twórców. Gracze musieli na nie czekać prawie rok od oficjalnej premiery pełnej wersji. Powyższa liczba pobrań pokazuje, że jest duże zapotrzebowanie na tego typu zawartość, więc Kazunori Yamauchi (prezes studia Polyphony Digital) kilka dni temu potwierdził, że takowa będzie wypuszczana przynajmniej raz na dwa miesiące. W jej skład wejdą m.in. nowe samochody.

Gran Turismo 5 to najnowsza odsłona popularnej serii gier wyścigowych, która zadebiutowała 24 listopada ubiegłego roku wyłącznie na PlayStation 3. W naszym kraju została wydana przez rodzimy oddział firmy Sony w pełnej polskiej wersji językowej. W tej chwili trwają prace nad Gran Turismo 6. Nie wiadomo jednak, czy tytuł trafi na obecną generację konsol – możliwy jest scenariusz, że gra zostanie przygotowywana z myślą o następcy PlayStation 3.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Gran Turismo 5

Gran Turismo 5