Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2019, 08:50

autor: Serek

Ponad godzina gameplayu z The Outer Worlds

Internet został zalany materiałami z The Outer Worlds, najnowszej produkcji Obsidian Entertainment. Długie zapisy rozgrywki pokazują wszystkie istotne elementy mechaniki. Niestety, chyba nie wszystko gra.

Za niecałe trzy miesiące przekonamy się, czy Obsidian „dowiózł”. - Ponad godzina gameplayu z The Outer Worlds - wiadomość - 2019-08-03
Za niecałe trzy miesiące przekonamy się, czy Obsidian „dowiózł”.

W sieci pojawiło się bardzo dużo materiałów z gry The Outer Worlds, czyli najnowszej produkcji Obsidian Entertainment. Studio znane jest z tworzenia świetnych i wciągających historii, czego dowodem są tytuły, takie jak Fallout: New Vegas, Knights of the Old Republic 2, Pillars of Eternity czy nawet przezabawny South Park: Kijek Prawdy. The Outer Worlds ma być takim „Falloutem 4, tylko dobrze zrobionym”. Czy rzeczywiście uda się zrealizować cel i pokazać światu, że Obsidian to wciąż silna marka na rynku RPG? Sprawdźmy, jak prezentuje się rozgrywka. Możecie również przeczytać nasze wrażenia z ogrywania tytułu.

Pierwszy (godzinny) materiał pochodzi z serwisu PC Gamer i zawiera prawdopodobnie wszystkie elementy mechaniki dostępne w grze. Niestety, mimo bardzo ciekawego klimatu oraz klasycznego i dobrze zaprojektowanego systemu dialogów, produkcja jest „drewniana”. Sztuczna inteligencja (zarówno wrogów, jak i naszych towarzyszy) wydaje się nosić drugi człon nazwy zupełnie przypadkowo. Trudno również oprzeć się wrażeniu, że świat w The Outer Worlds jest pusty. Nie mówimy tu o zurbanizowanych i zaludnionych przestrzeniach, ale o terenach dzikich. O ile w F: NV raczej nikomu to nie przeszkadzało, bo było dosyć dobrze umotywowane (chociaż NPC-ów nie brakowało), to tutaj wydaje się nienaturalne.

Modele postaci oraz synchronizacja animacji z wypowiadanymi słowami również są dalekie od ideału, ale to można twórcom wybaczyć. Ostatecznie Obsidian ma dostarczać świetne historie, a nie benchmarki graficzne. Z drugiej strony, gra musi bronić się nie tylko fabułą. Mechanika strzelania jest ok. Tylko tyle i aż tyle. System V.A.T.S.... to znaczy T.T.D. (Tactical Time Dilation) został uproszczony do typowego slow-motion - przynajmniej na obecnym buildzie, może zostanie to poprawione do premiery. Mimo ogromnego zainteresowania produkcją ze strony spragnionych dobrych RPG-ów graczy, wydaje się, że tytuł wychodzi o kilka lat za późno. Gdyby premiera odbyła się w przedziale od 2011 do 2013 roku, ludzie oszaleliby na punkcie The Outer Worlds. Tak czy inaczej, jako wierny fan Obsidianu, będę czekał. Wam natomiast polecam zapoznać się także z poniższymi materiałami rozgrywki. Niektóre prezentują ten sam wycinek świata (ale inaczej rozegrany), inne pokazują coś nowego.

The Outer Worlds trafi do sprzedaży 25 października bieżącego roku. Produkcja ukaże się na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Nieco później pojawi się także na Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Outer Worlds
  2. Graliśmy w The Outer Worlds - RPG takie jak dawniej