Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2019, 15:00

Polska armia z okresu stanu wojennego debiutuje w DLC do Arma 3

W grze Arma III pojawiła się aktualizacja dla dodatku Global Mobilization – Cold War German. W ramach niej posiadacze pierwszego rozszerzenia z serii Creator DLC otrzymali m.in. sprzęt polskiej armii z czasów stanu wojennego.

Polska armia z czasów PRL-u zawitała do gry. - Polska armia z okresu stanu wojennego debiutuje w DLC do Arma 3 - wiadomość - 2019-12-12
Polska armia z czasów PRL-u zawitała do gry.

Od miesięcy fani Arma III mogą korzystać z ekwipunku z czasów zimnej wojny za sprawą pierwszego z tzw. Creator DLC o podtytule Global Mobilization – Cold War German. Dziś rozszerzenie autorstwa zespołu Vertexmacht otrzymało aktualizację 1.1, która powinna zainteresować rodzimych graczy. Twórcy dodali bowiem Polskę jako nową frakcję wraz ze sprzętem z okresu stanu wojennego. Wyposażenie obejmuje transporter opancerzony SKOT, który okrył się złą sławą nie tylko w latach 80., ale i w trakcie krwawego stłumienia protestów w grudniu 1970 roku. Znalazło się też miejsce m.in. dla nowszych modeli czołgu T-55, karabinku AKMN oraz karabinu wyborowego SWD. Prócz zupełnie nowych broni aktualizacja dodała też warianty kosmetyczne dla sprzętu już dostępnego w grze.

Jeśli pominąć polski akcent, uaktualnienie wprowadziło garść nowości dla armii duńskiej oraz sporo pomniejszych dodatków. Nie zabrakło też rozmaitych poprawek problemów z dźwiękiem, drogomierzem w M113 etc., jak również pewnych zmian w balansie gry (zmniejszono moc i zasięg pocisków burzących i burząco-zapalających). Pełną i pokaźną listę zmian składających się na około 20 GB danych znajdziecie na oficjalnym forum studia Bohemia Interactive. Aktualizacja jest dostępna za darmo dla wszystkich posiadaczy rozszerzenia Global Mobilization – Cold War German i zostanie automatycznie zainstalowana po uruchomieniu gry.