Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2012, 08:00

autor: Sarge

Polska premiera gry Spec Ops: The Line

Dzisiaj ma miejsce polska premiera gry Spec Ops: The Line - taktycznej strzelanki od studia Yager Development, które ma na swoim koncie wydany w 2003 roku symulator lotniczy Yager. Tytuł zadebiutował na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

W Polsce oficjalnie zadebiutowała gra Spec Ops: The Line, która od wtorku jest dostępna w Stanach Zjednoczonych. Produkcja studia Yager Development kontynuuje cykl taktycznych strzelanek, zapoczątkowany w 1998 roku przez Zombie Studios.

W naszym kraju tytuł został wydany przez firmę Cenega w angielskiej wersji językowej na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Przez cały czas możecie go zamawiać m.in. w Sklepie GRY-OnLine. Wersja pecetowa kosztuje tam 119,90 złotych, podczas gdy za edycje pecetowe trzeba zapłacić po 219,90 złotych. Podstawowe wydanie zostało wzbogacone o zestaw dodatków DLC do trybu multiplayer.

Posiadacze wymienionych wyżej platform sprzętowych mogą sprawdzić grę przed ewentualnym zakupem. W usługach Steam, PlayStation Network oraz Xbox Live dostępna jest bowiem jej wersja demonstracyjna. Pozwala ona na rozegranie misji w zniszczonym przez burzę piaskową i pogrążonym w wojnie domowej Dubaju. Oddział Delta Force dowodzony przez kapitana Martina Walkera musi odszukać pułkownika Johna Konrada.

Dzieło studia Yager Development zbiera przyzwoite, choć dość umiarkowane noty w najbardziej popularnych serwisach branżowych. Według danych zgromadzonych przez serwis GameRankings, średnia ocen wynosi w tej chwili ok. 77%. Więcej na temat gry przeczytacie w naszej recenzji. Możecie również sprawdzić materiały filmowe przygotowane przez serwis tvgry.pl, na których zobaczycie ten tytuł w akcji.

Spec Ops: The Line to kolejna odsłona serii taktycznych strzelanin, której ostatnia część (w postaci Spec Ops: Airborne Commando na PlayStation 2) pojawiła się w 2002 roku. W czasie zabawy prowadzimy drużynę złożoną z trzech wyspecjalizowanych żołnierzy i przemierzamy kolejne rejony zdewastowanego Dubaju. Oprócz nastawionej na poznawanie fabuły kampanii dla jednego gracza przygotowano również tradycyjne rozgrywki sieciowe. W sierpniu twórcy wypuszczą darmowy dodatek DLC wprowadzający tryb kooperacji dla dwóch osób, w skład którego wejdą cztery misje.