Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2012, 09:08

autor: DogGhost

Masowe zwolnienia w studiu odpowiedzialnym za grę Prototype 2

Firma Activision Blizzard podjęła decyzję o znacznym ograniczeniu działalności studia Radical Entertainment. Twórcy gry Prototype 2 przestaną tworzyć własne produkcje.

Położone w Vancouver studio Radical Entertainment przeżywa trudne chwile. Firma Activision Blizzard postanowiła w znacznym stopniu ograniczyć działalność twórców gry Prototype 2, przeprowadzając masowe zwolnienia. Powodem podjęcia takiej decyzji było rzekomo zbyt małe zainteresowanie graczy tym tytułem. Z najnowszych doniesień wynika, że zapowiedziana na 24 lipca pecetowa wersja produkcji ukaże się zgodnie z planem.

Masowe zwolnienia w studiu odpowiedzialnym za grę Prototype 2 - ilustracja #1
Prototype 2 - ostatnia produkcja studia Radical Entertainment?

Pierwsze informacje na temat kryzysowej sytuacji w studiu Radical Entertainment pojawiły się wczoraj. Wpisy na Twitterze niektórych pracowników sugerowały, że zostało ono zamknięte i taka wiadomość obiegła początkowo portale branżowe. Z czasem doniesienia te zdementowała firma Activision Blizzard, kontaktując się z redaktorami serwisu Kotaku. Z komunikatu wynika, że działalność twórców takich gier jak Prototype 2 czy Scarface: Człowiek z Blizną zostanie ograniczona do minimum:

”Chociaż poczyniliśmy poważną inwestycję w markę Prototype, nie odniosła ona szerokiego sukcesu komercyjnego. Studio Radical stanowi bardzo utalentowany zespół deweloperów, jednakże przeanalizowaliśmy różne plany w stosunku do niego, w tym potencjalną sprzedaż, i podjęliśmy trudną decyzję w trakcie procesu konsultacji. Jedyną opcją, która nam pozostała była znaczna redukcja stanowisk. W jej efekcie część pracowników zostanie w studiu Radical Entertainment i będzie wspierać pozostałe projekty wydawane przez firmę Activision Blizzard, ale zaprzestaną prac nad własnymi produkcjami.”

Studio Radical Entertainment zostało założone w 1991 roku, a w 2005 roku przejęła je firma Vivendi. Po fuzji ze spółką Activision przeszła w całości pod jej skrzydła. Ostatni projekt kanadyjskiego producenta to gra Prototype 2, która zadebiutowała w kwietniu na konsolach i stała się najlepiej sprzedającym się tytułem tamtego miesiąca w Stanach Zjednoczonych. Jej wersja pecetowa ukaże się pod koniec lipca.

Najnowsze wiadomości od pracowników studia Radical Entertainment znajdziecie na ich profilu w serwisie Facebook.