Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2012, 19:57

autor: Hed

Pojawił się pierwszy zwiastun Company of Heroes 2

W sieci pojawił się zwiastun Company of Heroes 2, przybliżający tematykę gry. Studio Relic i firma THQ chcą upamiętnić w niej ofiarę milionów Rosjan, którzy zginęli podczas II wojny światowej.

Pojawił się pierwszy zwiastun Company of Heroes 2 – niestety bez scen z rozgrywki - ilustracja #1

Firma THQ wypuściła zwiastun gry Company of Heroes 2, którą tworzy studio Relic Entertainment. Niestety, w materiale próżno szukać jakichkolwiek scen bezpośrednio z rozgrywki. Zamiast tego dostaliśmy poglądowe wprowadzenie w klimat oraz charakter kontynuacji. Przeniesiemy się w niej na Front Wschodni, aby pokierować żołnierzami Armii Czerwonej i, jak głosi film, upamiętnić ich ofiarę złożoną podczas II wojny światowej.

Zwiastun nie mówi wiele o grze, bo skupia się na przedstawieniu paru statystyk dotyczących ofiar cywilnych oraz wojskowych. Wynik prostej kalkulacji jest następujący: w próbie powstrzymania inwazji nazistowskiej Rosja zapłaciła zatrważającą cenę. Mówimy o 11 milionach żołnierzy i 15 milionach cywilów. „Prawdziwą zbrodnią”, jak głosi narrator, „jest puszczenie tej ofiary w niepamięć”. Company of Heroes 2 postara się pokazać losy właśnie tych ludzi.

Company of Heroes 2 to kontynuacja lubianej strategii czasu rzeczywistego studia Relic. Produkcja zebrała wysokie oceny i zyskała respekt graczy, bo w udany sposób połączyła widowiskowość z rozbudowaną rozgrywką. Autorzy skupili się na bardziej taktycznej zabawie i dowodzeniu małymi oddziałami. W szeregi Armii Czerwonej wstąpimy się na początku przyszłego roku – oczywiście tylko i wyłącznie na pecetach.

  1. Oficjalna strona Company of Heroes 2