Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 czerwca 2017, 12:00

Pół wieku poezji później - rozpoczęła się kolejna zbiórka na fanowski film z uniwersum Wiedźmina

Na platformie crowdfundingowej Indiegogo rozpoczęła się zbiórka na Pół wieku poezji później – fanowski film z uniwersum Wiedźmina, którego trailer mieliśmy już okazję podziwiać jakiś czas temu. Twórcy proszą o 15 tysięcy dolarów.

Pamiętacie jeszcze projekt Pół wieku poezji później (angielski tytuł Alzur's Legacy)? W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o premierze nowego trailera tego fanowskiego, krótkometrażowego filmu, rozgrywającego się w uniwersum Wiedźmina. Niestety, informacja ta szybko została przyćmiona ogłoszeniem, że platforma Netflix, we współpracy z Tomaszem Bagińskim i Platige Image, planuje stworzyć serial na podstawie dzieł Andrzeja Sapkowskiego. Choć filmowcy z Bez Klapsa Productions, zajmujący się produkcją Pół wieku poezji później, mogą czuć się nieco przytłoczeni perspektywą nadejścia tak potężnej konkurencji, nie zamierzają oni odpuszczać i chcą doprowadzić swoją pracę do końca. Na platformie crowdfundingowej Indiegogo rozpoczęła się właśnie zbiórka pieniędzy na sfinalizowanie produkcji, która znacznie się ostatnimi czasy rozrosła. Twórcy proszą o 15 tysięcy dolarów. Można ich wesprzeć, wchodząc na tę stronę.

Magdalena Różańska i Mariusz Drężek w rolach odpowiednio Triss Merigold oraz wiedźmina Lamberta. - Pół wieku poezji później - rozpoczęła się kolejna zbiórka na fanowski film z uniwersum Wiedźmina - wiadomość - 2017-06-16
Magdalena Różańska i Mariusz Drężek w rolach odpowiednio Triss Merigold oraz wiedźmina Lamberta.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez Bez Klapsa Productions. Wcześniej zbierali oni fundusze na stronie PolakPotrafi, gdzie udało im się zgromadzić ponad 48 tysięcy złotych. Premiera Pół wieku poezji później zaplanowana jest na grudzień 2017 roku. Film zostanie udostępniony na serwisie YouTube.

Akcja Pół wieku poezji później toczy się 50 lat po wydarzeniach znanych z wiedźmińskiej sagi. Kaer Morhen, pradawne siedliszcze wiedźminów zostaje zaatakowane. Z pogromu cało wychodzi jedynie Lambert, jeden z przyjaciół dobrze znanego wszystkim Geralta z Rivii. Jakiś czas potem z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka młoda renegatka, która najprawdopodobniej odnalazła legendarną Księgę Alzura. W pościg za kobietą rusza Triss Merigold. Podczas postoju w jednej z temerskich karczm trafia ona na Jaskra oraz Lamberta. Spotkanie to rozpoczyna ciąg emocjonujących i krwawych wydarzeń.

W Pół wieku poezji później zobaczymy takich aktorów jak Mariusz Drężek, Magdalena Różańska, Kamila Kamińska, Bartosz Wesołowski oraz Marcin Bubółka. Pojawi się w nim również Zbigniew Zamachowski. Ten uznany polski artysta wcieli się w postać Jaskra. Powtórzy on tym samym swoją rolę z serialu oraz produkcji kinowej Wiedźmin z 2001 roku. W filmie wystąpią także studenci i absolwenci wydziałów aktorskich polskich szkół filmowych oraz teatralnych.

Zdjęcia do Pół wieku poezji później rozpoczęły się jesienią 2016 roku. Jak zapewniają twórcy, z Jakubem Nurzyńskim, pomysłodawcą, reżyserem i scenarzystą projektu na czele, obrali sobie oni za punkt honoru jak najlepsze oddanie ducha wiedźmińskiego uniwersum. Odnosi się to do muzyki, dialogów, scenerii, kostiumów oraz rekwizytów, w tym ręcznie wykonanej broni. W filmie nie zabraknie również efektów specjalnych, zarówno tych tradycyjnych, jak i wykonanych w technice CGI.

Filmowcy z Bez Klapsa Productions twierdzą, że nie chodzi im o sławę czy rozgłos. Chcą oni jedynie oddać hołd twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Dlatego też żaden twórca ani aktor biorący udział w realizacji nie osiąga żadnej korzyści majątkowej z jej tytułu.