Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2015, 21:24

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 listopada - 6 grudnia 2015 r.)

W minionym tygodniu na polskim rynku gier działo się sporo. M.in. obejrzeliśmy nowe materiały wideo z nadchodzących rodzimych produkcji oraz dowiedzieliśmy się trochę o przyszłości marki Wiedźmin.

Bound to nowy projekt polskiego studia Plastic. . - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 listopada - 6 grudnia 2015 r.) - wiadomość - 2015-12-07
Bound to nowy projekt polskiego studia Plastic. .

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedzi

Bound – zapowiedziano nową polską platformówkę na PlayStation 4

Znane z gier Linger in Shadows i Datura polskie studio Plastic zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim eksperymentalna platformówka Bound, która ukaże się w przyszłym roku na konsolę PlayStation 4.

Produkcja położy nacisk na pomysłowe zagadki logiczne, z których najtrudniejsze rozwiążemy wspólnie z innymi graczami. Uwagę przykuwa nietypowa oprawa graficzna projektu. Twórcy czerpali inspirację z klasycznej sztuki abstrakcyjnej z początków XX wieku, decydując się na minimalistyczną oprawę, korzystającą z kontrastujących ze sobą kolorów i prostych geometrycznych brył.

Promocje

Nowa wyprzedaż w Biedronce

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 listopada - 6 grudnia 2015 r.) - ilustracja #3

W sklepach sieci Biedronka ruszyła nowa wyprzedaż gier. Objęła ona kilkadziesiąt produkcji, wśród których znalazły się pozycje na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360 i PlayStation 3.

Promocja potrwa do wyczerpania zapasów. Warto pamiętać, że nie wszystkie sklepy będą posiadały pełny asortyment przecenionych gier.

Wieści

Prezes CD Projekt sugeruje powstanie kolejnych części Wiedźmina

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 listopada - 6 grudnia 2015 r.) - ilustracja #4

Wszystko wskazuje na to, że zespół CD Projekt RED nie jest gotowy na definitywne pożegnanie się z marką Wiedźmin. Adam Kiciński, czyli prezes spółki CD Projekt S.A, w rozmowie z dziennikarzem TVN24BiS został zapytany, czy powstaną kolejne odsłony serii. Odpowiedział z początku, że "za wcześnie, by o tym mówić", po czym dodał: "nie jest tak, że zapominamy o tym brandzie [marce – przyp. red.]. Byłoby to nie fair wobec fanów".

Oczywiście, czwarta odsłona cyklu to raczej pieśń odległej przyszłości, ale dobrze wiedzieć, że kiedyś przyjdzie nam ponownie powrócić do uniwersum Wiedżmina.

Wiedźmin 3 grą roku na The Game Awards 2015

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (30 listopada - 6 grudnia 2015 r.) - ilustracja #5

Warto także wspomnieć, że Wiedźmin 3: Dziki Gon okazał się wielkim zwycięzcą podczas gali The Game Awards 2015. Polska produkcja zgarnęła trzy statuetki, w tym tą najważniejszą – dla gry roku. Ponadto tytuł uznano za najlepsze RPG, a CD Projekt RED za najlepszego dewelopera.

Na scenie dwukrotnie pojawił się Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projektu, który po wygranej Wiedźmina 3 stwierdził:

Zaczęliśmy w 2002 roku, marząc o stworzeniu dojrzałego, jak najbardziej nieliniowego erpega – i nikt w nas nie wierzył. Po pięciu latach – wyłącznie na pecetach – pojawił się pierwszy Wiedźmin. Po nim Wiedźmin 2. A ta nagroda podsumowuje wszystkie trzy gry z serii. 

Obsadę aktorską filmowego Wiedźmina poznamy wiosną 2016 roku

To jeszcze nie koniec wieści związanych z marką Wiedźmin. Pracujący nad filmową adaptacją Tomasz Bagiński w opublikowanym w zeszłym tygodniu wywiadzie poinformował, że obsadę aktorską poznamy dopiero na wiosnę przyszłego roku i to tylko wtedy, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Ponadto zdradził, że Andrzej Sapkowski nie bierze większego udziału w produkcji, gdyż uznał, że twórcy kinowej adaptacji lepiej się znają na kręceniu filmów, więc należy dać nam trochę wolności. Ponadto Bagiński stwierdził:

„To, co szykujemy, to dosyć wierne ekranizacje, choć przecież wiadomo, że w kategoriach hollywoodzkich wierna ekranizacja nie znaczy dokładnego trzymania się tekstu. Już samo sklejenie tych opowiadań w jedną fabularną całość nie było łatwe, ale myślę, że udało nam się przeniesienie ducha oryginału. I okazuje się, że ta proza, ten humor, ta postać jest przetłumaczalna na inny język.”

This War of Mine: The Little Ones – nowy zwiastun

W minionym tygodniu polskie studio 11 bit i wydawca Deep Silver wypuścili nowy zwiastun This War of Mine: The Little Ones, czyli rozszerzonej wersji udanego wojennego survivalu, która zmierza na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Przypomnijmy, że gra ukaże się 29 stycznia 2016 roku. Na razie nie wiemy, czy dodatkowa zawartość z This War of Mine: The Little Ones zostanie udostępniona w jakiś sposób posiadaczom pecetowego pierwowzoru.

Dying Light - dodatek The Following oraz Edycja Rozszerzona zadebiutują 9 lutego

Na konferencji PlayStation Experience 2015 pojawili się przedstawiciele rodzimego studia Techland. Zaprezentowali ono nowy zapis rozgrywki z The Following, czyli dodatku do gry Dying Light oraz poinformowali, że rozszerzenie trafi do sprzedaży 9 lutego, w wersjach na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Tego samego dnia zadebiutuje także tzw. Edycja Rozszerzona Dying Light, czyli zestaw zawierający grę wraz ze wszystkimi dodatkami.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (30 listopada – 4 grudnia 2015)
gry