Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2015, 19:27

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Max Payne będzie kolejną grą z PS2, która pojawi się na PS4?

Kolejnym klasykiem z PlayStation 2 dostosowanym do działania na konsoli PlayStation 4 może być pierwsza odsłona przygód Maksa Payne’a. Produkcja w wydaniu na PS4 została sklasyfikowana przez amerykańską organizację ESRB zajmującą się przyznawaniem kategorii wiekowych grom.

Max Payne pojawi się na PlayStation 4? - Max Payne będzie kolejną grą z PS2, która pojawi się na PS4? - wiadomość - 2015-12-07
Max Payne pojawi się na PlayStation 4?

W miniony weekend na PlayStation 4 pojawiło się osiem tytułów wydanych oryginalnie na PlayStation 2 (wzbogaconych o obraz wyświetlany Przedstawiciele Sony podkreślali wówczas, że to dopiero początek i grono klasyków, które można byłoby uruchomić na najnowszej stacjonarnej konsoli firmy, ma stopniowo się powiększać. Wkrótce dołączyć do nich może pierwszy Max Payne. A przynajmniej tak sugerują informacje, jakie pojawiły się w bazie amerykańskiej organizacji ESRB, której zadaniem jest klasyfikacja wiekowa gier. Pracujący dla instytucji eksperci ocenili niedawno stworzoną przez deweloperów z fińskiego studia Remedy Entertainment produkcję, właśnie w wersji na PS4. Przyznali jej kategorię M, co oznacza, że strzelanka przeznaczona jest dla osób dorosłych – biorąc pod uwagę zawarte w projekcie treści nie jest to jednak jakimś dużym zaskoczeniem.

Oczywiście fakt, że Max Payne w wydaniu na PlayStation 4 pojawił się w bazie ESRB, nie musi oznaczać, że tytuł rzeczywiście zawita na „czwórkę”. Jest to jednak bardzo prawdopodobne – organizacja już wcześniej stanowiła wiarygodne źródło o nieujawnionych planach wydawniczych branżowych firm. Kwestią czasu jest więc zapewne zapowiedź przeniesienia pierwszej części przygód nowojorskiego policjanta na PS4.

Gra w wersji na PlayStation 4 powinna zostać wzbogacona o obraz wyświetlany w rozdzielczości 1080p i Trofea, które będzie można zdobyć w czasie rozgrywki. Produkcja kosztować powinna od 42 zł do 63 zł – na takim poziomie kształtuje się cena udostępnionych w weekend klasyków.

Max Payne to jeden z największych klasyków wirtualnej rozrywki. Wydana w 2001 roku strzelanka opowiada o losach tytułowego nowojorskiego policjanta, który próbując rozprawić się handlarzami śmiercionośnego narkotyku o nazwie Valkyria zostaje wplątany w zabójstwo swojego przełożonego. Gra wyróżniała się nie tylko naciskiem na warstwę fabularną, ale także zastosowaniem znanego m.in. z Matriksa tak zwanego bullet-time’u, czyli spowolnienia czasu.