Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2012, 19:00

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (28 maja - 3 czerwca)

Przed Wami kolejne podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier. Tym razem zajmujemy się dniami od 28 maja do 3 czerwca 2012 roku. W jednym miejscu zbieramy dla Was informacje m.in. o zapowiedzianych premierach, pełnych wersjach dołączanych do gazet oraz wieściach dotyczących lokalizacji.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (28 maja - 3 czerwca) - ilustracja #1
FlatOut: Ultimate Carnage

Na polskim rynku gier każdy tydzień obfituje w wiele ciekawych wydarzeń. Rodzimi dystrybutorzy ogłaszają informacje dotyczące lokalizacji, tanie serie wzbogacają się o nowe tytuły, a do kiosków trafiają gazety z pełnymi wersjami. Nie wszyscy maja czas i cierpliwość śledzić to wszystko z dnia na dzień. Dlatego pod koniec każdego tygodnia publikujemy jednego newsa zbiorczego, który podsumowuje to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku.

Tanie serie

Seria Almanach Klasyki firmy Techland już 20 czerwca wzbogaci się o FlatOut: Adrenaline Pack. W tym kosztującym 39,99 złotych zestawie znajdą się wszystkie odsłony serii, czyli:

  1. FlatOut 1
  2. FlatOut 2
  3. FlatOut: Ultimate Carnage
  4. FlatOut 3

Gry z gazet

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (28 maja - 3 czerwca) - ilustracja #2

W kioskach pojawił się nowy numer PC Fun Wydanie Specjalne. Za 9,99 zł otrzymacie pełne wersje gier:

  1. Terrorist Takedown 3
  2. Code of Honor 3: Stan Nadzwyczajny (I zestaw) lub Hidden Target (II zestaw)

Natomiast w kosztującym 10 zł najnowszym wydaniu CD Maniaka znajdziecie pełne wersje:

  1. Rally World
  2. Deadly Race

Również 10 złotych kosztuje nowy numer Max Kids Extra, oferujący pełną wersję jednej gry:

  1. Atak na Pearl Harbor

Zapowiedzi wydawnicze

Firma CD Projekt poinformowała, że 8 czerwca na półki polskich sklepów trafi Scania Truck Driving Simulator. Gra będzie dostępna na pecety w polskiej wersji językowej. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 49,99 zł.

CD Projekt pochwalił się również, że został polskim wydawcą gry Divinity: Grzech Pierworodny. To obiecujące turowe cRPG wydane zostanie na PC w przyszłym roku. Fakt, że gra otrzymała taki podtytuł sugeruje, że doczekamy się lokalizacji. Przy okazji wypuszczono polską wersję filmiku prezentującego ten projekt:

Natomiast firma Techland ogłosiła, że jej plany wydawnicze wzbogaciły się o zręcznościową grę lotniczą Air Conflicts: Secret Wars. Pecetowa wersja produkcja studia Games Farm pojawi się w naszym kraju 20 czerwca, w polskiej wersji językowej i w cenie 69,90 zł. Niestety, na razie nie wiemy jak ma się sprawa z konsolowymi edycjami tego tytułu.

Z kolei Cenega zdradziła, że LEGO Batman 2: DC Super Heroes zadebiutuje w naszym kraju 22 czerwca tego roku. Gra dostępna będzie na PC, Xboksa 360, PlayStation i PlayStation Vita. Na wszystkich tych platformach będziemy mogli wybrać pomiędzy polską i angielską wersją językową.

Cenega poinformowała również o opóźnieniu Złotej Edycji Deus Ex: Bunt Ludzkości, czyli wydania, w którym poza podstawową wersją gry znajdziemy również wszystkie dodatki DLC. Nowa data premiery ustalona została na 15 czerwca.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (28 maja - 3 czerwca) - ilustracja #3
Uprising44: Powstanie Warszawskie

Ostatnią informacją jaka napłynęła w tym tygodniu z obozu Cenegi była notka prasowa ogłaszająca, że firma przestała być wydawcą gry Uprising44: Powstanie Warszawskie. Jako powód tej decyzji podawane są odmienne wizje dotyczące samego projektu, jak i jej wydania.

Pozostałe wieści

Na początku maja zadebiutowała gra Sniper Elite V2 . Dla osób, które zamówiły ją w pre-orderze przygotowano specjalną misję zatytułowaną Zabójstwo przywódcy III Rzeszy: Adolfa Hitlera. Teraz okazało się, że również pozostali gracze będą mogli zagrać w to DLC. Techland wypuści bowiem kod (5 czerwca na Xbox Live i dzień później na PlayStation Network) umożliwiający darmowe pobranie tego dodatku.

Złe wieści napłynęły natomiast z firmy Nicolas Games. Sprzedaż Afterfall: InSanity okazała się tak słaba, że konieczne było zmniejszenie zatrudnienia w odpowiedzialnym za wyprodukowanie tej gry studiu Intoxicate. Według ostatnich doniesień z ponad 30 osobowej załogi pozostało 19 pracowników, a i oni nie otrzymują na czas wynagrodzeń. Pozostaje mieć nadzieje, że planowane premiery tego tytułu na rynku francuskim, kanadyjskim, brytyjskim, niemieckim oraz skandynawskim podreperują sytuację finansową firmy.

Ciekawe linki

gry