Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2017, 23:40

autor: AlexB

Piranha Bytes: Twórcy Legendy - powstaje fanowski film z okazji 20-lecia twórców serii Gothic [AKTUALIZACJA]

Polska grupa Gothic Forever przygotowuje specjalny film okolicznościowy z okazji 20-lecia studia Piranha Bytes, zatytułowany Piranha Bytes: Twórcy Legendy. Każdy zainteresowany ma szansę pojawienia się w nim.

Aktualizacja

Film Piranha Bytes – Twórcy Legendy został już oficjalnie udostępniony na YouTube. Oto, co do powiedzenia mieli fani niemieckiego studia, których nagrania trafiły do materiału.

Oryginalna wiadomość

Nie ma wątpliwości, że seria Gothic ma w naszym kraju status legendy. Wielu Polaków niemal z miejsca zakochało się w klimacie tych gier RPG od studia Piranha Bytes. Obecnie fani niemieckich deweloperów wyczekują premiery ich nowego projektu o nazwie Elex, który zadebiutuje 17 października bieżącego roku. Być może nie wszyscy wiedzą, że pięć dni przed pojawieniem się tej gry na rynku będzie miało miejsce inne ważne wydarzenie. 12 października minie równo 20 lat od momentu, w którym byli pracownicy Greenwood Entertainment: Alex Brueggemann, Michael Hoge, Stefan Nyul oraz Tom Putzki, wraz z kilkoma innymi osobami, powołali do życia studio Piranha Bytes Software GmbH. O jubileuszu tym pamięta polska grupa Gothic Forever, odpowiedzialna za stworzenie ciepło przyjętych filmów Gothic - Potęga Społeczności oraz Gothic 3 – Odrodzenie. Na 12 października przygotowują oni premierę swojego kolejnego projektu: Piranha Bytes – Twórcy Legendy.

Piranha Bytes: Twórcy Legendy - powstaje fanowski film z okazji 20-lecia twórców serii Gothic [AKTUALIZACJA] - ilustracja #1

Według słów twórców, celem Piranha Bytes – Twórców Legendy jest uhonorowanie wszystkich gier studia, które pojawiły się na rynku na przestrzeni tych dwudziestu lat, i podziękowanie deweloperom za stworzenie uniwersów Gothic oraz Risen. Nie zamierzają jednak tego robić wyłącznie swoimi słowami. W filmie pojawią się również materiały nadesłane przez samych fanów. Zatem jeśli ktoś ma możliwość i ochotę, może nagrać krótkie wideo, w którym wyjaśnia, dlaczego zainteresował się grami Piranha Bytes, lub po prostu wyraża wdzięczność. Pokazanie twarzy nie jest konieczne, ważne jest jedynie to, by w filmie znajdował się jakiś element związany z dziełami niemieckich deweloperów – wisiorek, plakat, fanart lub cosplay, decyzja należy do Was. Nagrania należy wysłać na adres mailowy – [email protected] Przedstawiciele grupy Gothic Forever obiecują, że wszystkie stworzone przez fanów materiały wideo znajdą się w filmie.

Piranha Bytes – Twórcy Legendy zostanie udostępnione w sieci. Ponadto autorzy planują wysłanie jego specjalnej edycji do siedziby samego studia Piranha Bytes, wraz z kilkoma drobnymi urodzinowymi upominkami.

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na oficjalnym facebookowym profilu grupy Gothic Forever.