Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2017, 10:21

autor: Góral

The Evil Within 2 - dziś premiera wyczekiwanego survival horroru

Miłośnicy survival horrorów mogą od dziś nabyć The Evil Within 2 od studia Tango Gameworks. Jest to udana produkcja, która zbiera na razie lepsze opinie niż część pierwsza.

Dziś na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych ukazała się gra The Evil Within 2. Jest to kontynuacja wydanego w 2014 roku survival horroru od studia Tango Gameworks, który swego czasu wzbudził mieszane uczucia – jedni go pokochali, inni nie. Firma Bethesda Softworks dała jednak zielone światło na produkcję kontynuacji i wydaje się, że było to bardzo dobre posunięcie, gdyż tytuł zbiera pochlebne opinie w mediach.

Poprzednia część wykręciła w serwisie Metacritic średnią na poziomie od 68 punktów (wersja PC-towa), aż po 79 punktów (edycja na Xboksa One). Tym razem dziennikarze są bardziej zgodni, co sugeruje też, że deweloperzy przyłożyli się tak samo do każdego wydania. Na wszystkich trzech platformach sprzętowych tytuł może się pochwalić wynikiem około 80 punktów, choć należy zauważyć, że część z dużych serwisów nie wystawiła jeszcze oceny.

The Evil Within 2 nie cierpi na brak klimatu. - The Evil Within 2 - dziś premiera wyczekiwanego survival horroru - wiadomość - 2017-10-13
The Evil Within 2 nie cierpi na brak klimatu.
The Evil Within 2 w skrócie:
  • survival horror na konsole XOne i PS4 oraz PC-ty;
  • debiutuje dziś na rynku;
  • gra zbiera bardzo dobre opinie – jej średnia w serwisie Metacritic wynosi około 80 punktów.

Najsurowiej grę ocenił redaktor serwisu Attack of the Fanboy, który stwierdził, że produkcja – podobnie jak część pierwsza – wywołuje mieszane uczucia. Z jednej strony ma świetny system walki, doskonały styl artystyczny czy zapadające w pamięci postacie. Z drugiej sekcje rozgrywające się w otwartych lokacjach są po prostu kiepskie i nie mają nawet startu do liniowych fragmentów, choć autorzy innych tekstów akurat chwalą sandboksowe etapy. Mimo wszystko dziennikarz poleca grę wszystkim fanom produkcji w stylu serii Resident Evil.

Pozostali recenzenci również zachwalają stronę artystyczną The Evil Within 2, w tym świetne i zmieniające się lokacje. Do zalet zaliczają też lepiej zrealizowany system ulepszeń. Popracowano też nad narracją, a historia sama w sobie jest całkiem interesująca, choć nieco zagmatwana. Do tego dochodzi gęsty klimat. Na minus niektórzy zaliczają za to małą różnorodność przeciwników.

Na temat działania wersji PC-towej na razie nie wiemy zbyt wiele, aczkolwiek na Steamie pojawiło się już kilkaset opinii użytkowników, które w większości są pozytywne, więc chyba nie jest źle.

Wybrane recenzje gry: