Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2009, 12:30

autor: Jiker

Piracka wersja Trials 2 Second Edition dziełem samych producentów

Twórcy zręcznościowej marki Trials, w której pokonujemy zmyślne tory zasiadając za kierownicą motocrossowej maszyny, przyznali, że w dniu światowego debiutu Trials 2 Second Edition zamieścili na torrentach piracką edycję swojego dzieła.

Twórcy zręcznościowej marki Trials, w której pokonujemy zmyślne tory zasiadając za kierownicą motocrossowej maszyny, przyznali, że w dniu światowego debiutu Trials 2 Second Edition zamieścili na torrentach piracką edycję swojego dzieła. Nie była to jednak pełna wersja gry – została ona bowiem pozbawiona dostępu do rankingów z wynikami najlepszych graczy, które według twórców stanowią esencję Trials 2.

Piracka wersja Trials 2 Second Edition dziełem samych producentów - ilustracja #1

Sprawę ujawnił prezes firmy RedLynx, Tero Virtala. Dokonał tego podczas wykładu stanowiącego część panelu dyskusyjnego Develop Liverpool, mającego miejsce w ten czwartek. Virtala oznajmił, że w ten właśnie sposób postanowiono podjąć walkę z piractwem. Gra w ciągu 18 miesięcy obecności na pecetowym rynku sprzedała się w liczbie 150 tysięcy egzemplarzy.

Prezes RedLynx nie jest jednak do końca pewien, czy decyzja firmy uchroniła Trials 2 przed piratami. Mimo to jest przekonany, że w większości nie uzyskali oni dostępu do rankingów, dzięki czemu gracze będący nabywcami legalnych egzemplarzy nie ucierpieli pod tym względem. Warto zauważyć, że produkcja po dziś dzień może się pochwalić całkiem prężnie działającą społecznością.

Przypominamy, że od połowy sierpnia tego roku marka Trials jest również dostępna na Xboksie 360. Trials HD można znaleźć w ofercie serwisu Xbox Live Arcade. Gra kosztuje 1200 punktów MS.