Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2012, 11:12

autor: Michał "Muninn" Kowalski

Piraci i wielka kałamarnica w nowym zwiastunie Risen 2

Opublikowano nowy trailer Risen 2: Dark Waters, w którym znajdziemy kilka informacji na temat fabuły oraz zobaczymy garstkę nowych potworów. Wydawcy gry od dłuższego czasu podgrzewają atmosferę wokół premiery drugiej części Risen, podając co jakiś czas informacje o nowych bohaterach i dodatkach.

Ukazał się kolejny trailer gry Risen 2: Dark Waters, najnowszego tytułu studia Piranha Bytes (twórców Risen oraz serii Gothic). Film przekazuje czekającym z niecierpliwością graczom dodatkowe informacje na temat głównej osi fabuły, a także pozwala zapoznać się z nowymi przeciwnikami i potworami.

Piraci i wielka kałamarnica w nowym zwiastunie Risen 2 - ilustracja #1

Gnom Jaffar to młody przedstawiciel swojej rasy, który został wysłany przez szamana na „wielką wędrówkę”, w czasie której musi odnaleźć „unikatowy przedmiot o wielkiej wartości duchowej”. Jaffar wyposażony jest w miecz oraz mnóstwo drobnych przedmiotów, którymi – gnomim zwyczajem – lubi rzucać w swoich wrogów.

Główny bohater Risen 2: Dark Waters, znany z poprzedniej części Bezimienny, po 10 latach od wydarzeń z części pierwszej otrzymuje zlecenie od Inkwizycji. Tym zadaniem jest odnalezienie sposobu na pozbycie się potwora morskiego, który odcina pewną wyspę od zaopatrzenia, atakując i zatapiając wszystkie przepływające wokół niej statki. Gracz będzie musiał skierować swoje kroki do obozu piratów, którzy ponoć znają sposób na pokonanie potwora, nie są jednakże zbyt chętni do współpracy i podzielenia się swoja wiedzą.

Nowymi elementami, które twórcy wprowadzą do drugiej części Risen, są m.in. możliwość używania w walce broni palnej oraz specjalna umiejętność – „Dirty Tricks” („brudne zagrania”). Dzięki niej będziemy mogli zdezorientować przeciwnika i wyprowadzić skuteczny atak.

Niedawno twórcy zdradzili także kilka ciekawych informacji na temat bohaterów gry.  Oprócz znanego nam z poprzedniej części Bezimiennego w Risen 2 pojawi się także pirat Stalowobrody oraz jego córka Patty (z tą parą także zapoznaliśmy się już podczas gry w Risen). Dodatkowo opublikowano również historie szamanki Chani, wytatuowanego doktora Bonesa oraz... gnoma Jaffara (więcej o nich w ramkach). Wygląd oficjalnej strony Risen 2 sugeruje, że twórcy przedstawią nam jeszcze jedną postać, którą spotka na swojej drodze Bezimienny. Oprócz wiadomości na temat bohaterów gry zapowiedziano także dodatek DLC, zatytułowany Treasure Island (więcej informacji o nim znajduje się tutaj).

Zaprezentowana na obrazku poniżej postać to Bones, lekarz zdradzony przez swoją byłą załogę. Bez żadnego powodu porzucono go na małej wyspie, by na niej mógł dokonać swojego żywota. Po długim okresie samotnej walki o przetrwanie Bones został odnaleziony i uratowany przez tubylców. Jednakże doktor nie wyszedł ze swojej „przygody” bez szwanku: długotrwała wędrówka przez dżunglę sprowadziła na niego trwałą paranoję oraz inne objawy szaleństwa, jak napady furii oraz „wizje”.

Piraci i wielka kałamarnica w nowym zwiastunie Risen 2 - ilustracja #2

Wersja Risen 2: Dark Waters przeznaczona na PC pojawi się w Polsce 27 kwietnia, natomiast edycja na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 ukaże się prawdopodobnie w maju tego roku. Polski wydawca gry, Cenega Poland, przekaże graczom w ręce wersję całkowicie spolszczoną (więcej informacji o obsadzie polskiej wersji językowej znajduje się w naszym Serwisie Informacyjnym). Dodatkowo Cenega zapowiedziała także wydanie Edycji Kolekcjonerskiej, która zawierać będzie takie prezenty jak figurka gnoma Jaffara, ilustrowany poradnik przejścia gry oraz... pustą beczkę po rumie z własnym, unikatowym numerem (pełna lista elementów, wchodzących skład Edycji Kolekcjonerskiej znajduje się tutaj).

Piraci i wielka kałamarnica w nowym zwiastunie Risen 2 - ilustracja #3

Dumna i odważna Chani jest córką wodza plemienia Shaganumbi, w którym pełni funkcję szamanki. Z wielkim oddaniem broni pobratymców przed zagrożeniami pochodzącymi zarówno z zewnątrz, jak i z wnętrza plemienia, posługując się przy tym z niezwykłą wprawą magią voodoo.