Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2013, 11:50

autor: Adrian Werner

Pierwszy zapis rozgrywki z Dead Island Riptide (aktualizacja: filmik z polskimi napisami)

Opublikowano pierwszy zapis rozgrywki z Dead Island Riptide. Materiał trwa osiem minut i pokazuje w akcji misje defensywne, czyli jedną z największych nowości, jakie zaoferuje gra.

Aktualizacja: Przygotowaliśmy dla Was polską wersję filmiku, którą możecie obejrzeć powyżej.

Dead Island okazał się zaskakująco dużym przebojem, sprzedając się na całym świecie w ponad 4 milionach egzemplarzy. Nic zatem dziwnego, że kontynuacja wzbudza spore zainteresowanie. Do tej pory poznaliśmy sporo informacji na temat nowych mechanizmów rozgrywki, ale brakowało nam demonstrujących je filmików. Teraz uległo to zmianie. Serwis IGN opublikował bowiem trwający ponad osiem minut zapis rozgrywki z Dead Island Riptide.

  1. Dead Island Riptide - oficjalna strona gry
  2. Dead Island Riptide - powracamy na Martwą Wyspę (zapowiedź)

Materiał koncentruje się na pokazaniu misji defensywnych, czyli nowego typu zadań, którego nie mieliśmy okazji uświadczyć w pierwszej części. Gracze będą musieli zwiedzać wyspę w poszukiwaniu ekwipunku ułatwiającego obronę przed zombiakami. Przykładowo, z rozbitego helikoptera zabierzemy działka maszynowe, które potem zamontujemy w bazie. Wszystkie znaleziska trzeba będzie samodzielnie przenieść na właściwe miejsce, co oczywiście mocno utrudnią martwiaki. Przy podróżach na dalekie dystanse pomocne okażą się łodzie. Duże fragmenty wyspy mają być podtopione, więc transport drogą wodną często będzie jedynym rozwiązaniem.

W grze często przyjdzie nam skorzystać z łodzi. - Pierwszy zapis rozgrywki z Dead Island Riptide pokazuje misje defensywne  (aktualizacja: filmik z polskimi napisami) - wiadomość - 2013-01-25
W grze często przyjdzie nam skorzystać z łodzi.

Na filmiku zaprezentowano również przebieg samej obrony bazy. Grupa ocalałych musiała usunąć wodę z zalanych tuneli. Niestety, wykorzystywana do tego celu pompa była bardzo głośna i ściągnęła wszystkie okoliczne zombiaki. Przed rozpoczęciem misji defensywnych gracze otrzymają okazję wzmocnienia obrony, przez np. podłożenie min, ustawianie ogrodzeń, czy zamontowanie wspomnianych działek maszynowych. Podczas ataku żywych trupów w walce wspomogą nas kontrolowani przez sztuczną inteligencję sojusznicy, choć jednocześnie będziemy musieli pilnować, aby nie pożegnali się z życiem, gdyż od tego zależeć ma powodzenie misji. Zombiaki nadchodzić będą falami i pomiędzy nimi otrzymamy chwilę oddechu na zreperowanie struktur obronnych.

Warto dodać, że wypuszczony filmik pochodzi z wczesnej wersji. Dlatego sporo elementów jest jeszcze mocno niedopracowana, a postacie nie poruszają ustami przy rozmowach. Dead Island Riptide powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Gra ukaże się 23 kwietnia w USA i Kanadzie, a trzy dni później trafi na półki europejskich sklepów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dead Island Riptide

Dead Island Riptide