Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2013, 10:58

autor: Hed

Data premiery DLC do Assassin’s Creed III – Tyrania Króla Waszyngtona rozpocznie się w połowie lutego

Ubisoft podał datę premiery pierwszej części dodatku Assassin's Creed III: Tyrania Króla Waszyngtona, zatytułowanej Niesława. DLC pojawi się 19 lutego na PC i Xboksie 360 oraz dzień później na PlayStation 3.

Tyrania Króla Waszyngtona w Assassin’s Creed III rozpocznie się w połowie lutego. - Data premiery DLC do Assassin’s Creed III – Tyrania Króla Waszyngtona rozpocznie się w połowie lutego - wiadomość - 2013-01-25
Tyrania Króla Waszyngtona w Assassin’s Creed III rozpocznie się w połowie lutego.

Firma Ubisoft ujawniła, że pierwszy odcinek serii Assassin’s Creed III: Tyrania Króla Waszyngtona, zatytułowany Niesława, zostanie wypuszczony 19 lutego na Xboksie 360 oraz PC i 20 lutego na PlayStation 3. Data premiery na Wii U nie została podana – potwierdzono za to, że dodatki trafią na tę konsolę. Trzyczęściowa opowieść pokaże alternatywny bieg historii, w którym Jerzy Waszyngton zapragnie władzy absolutnej.

W pierwszym epizodzie tej przygody Ratonhnhaké:ton, bo takie indiańskie imię nosi Connor, obudzi się z niepokojącego snu, aby odkryć, że królem Stanów Zjednoczonych został Jerzy Waszyngton. W tej wersji wydarzeń legendarny prezydent okaże się żądnym władzy szaleńcem. Opowieść otrzyma rozwinięcie i zakończenie w dwóch kolejnych częściach, które pojawią się w nadchodzących miesiącach (nie znamy dokładnych dat premier).

Dostęp do dodatku można uzyskać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zakup pojedynczego epizodu, który będzie kosztował 800 punktów Microsoftu na Xboksie 360 lub równowartość niecałych dziesięciu dolarów na pozostałych platformach. Drugą opcją jest nabycie przepustki sezonowej, gwarantującej dostęp do wszystkich trzech odcinków. Ubisoft życzy sobie za nią 2400 punktów Microsoftu lub równowartość około 30 dolarów.

Assassin’s Creed III to kolejna gra z serii opowiadającej o odwiecznym starciu asasynów z templariuszami. Tym razem przenosimy się do Ameryki Północnej z lat 1753-1783, aby poznać historię Connora, który poprzysięga walczyć przeciwko tyranii i niesprawiedliwości. W produkcji wprowadzono wiele nowości – motyw skakania po drzewach, wielkie bitwy morskie i lądowe oraz rozbudowany multiplayer. Gra wyszła w listopadzie ubiegłego roku.

  1. Oficjalna strona Assassin’s Creed III