Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 sierpnia 2018, 18:33

autor: Vergil

Pierwszy dłuższy gameplay z polskiego World War 3

Firma The Farm 51, czyli autorzy takich produkcji jak Get Even czy Deadfall Adventures, zaprezentowała pierwszy dłuższy gameplay z World War 3. Dynamiczny materiał koncentruje się na rozwałce, jaką gracze będą uskuteczniać w wirtualnej Warszawie w trakcie multiplayerowych batalii.

Ci z Was, którzy wzięli udział w imprezie GRYOffline 2018, z pewnością pamiętają prezentację gry World War 3, podczas której nie tylko można było posłuchać przedstawicieli studia The Farm 51 oraz zadać im pytania, lecz także obejrzeć pierwsze fragmenty rozgrywki z ich nadchodzącego dzieła. Pokazywany wówczas materiał został dzisiaj opublikowany na youtube’owym kanale omawianej produkcji; jeśli więc nie załapaliście się na ową prezentację, teraz nadarza się okazja do nadrobienia zaległości. Tymczasem zgodnie z czerwcową obietnicą autorów, osoby, które wybrały się na tegoroczne targi gamescom, będą mogły sprawdzić opisywany tytuł organoleptycznie.

W trakcie dwuipółminutowego seansu dzieje się sporo. Możemy zobaczyć nie tylko rozwałkę uskutecznianą przez żołnierzy piechoty, lecz także rzucić okiem na to, jak będzie wyglądać rozgrywka, kiedy nasz wojak zasiądzie za sterami jednego z pojazdów. Poza tym możemy spojrzeć na arsenał, który zostanie oddany w nasze ręce czy wreszcie przyjrzeć się zdemolowanym działaniami wojennymi metropoliom, wraz z ich najbardziej charakterystycznymi punktami (jak choćby Pałac Kultury i Nauki lub Złote Tarasy w Warszawie).

Warto odnotować, że tytuł powstał we współpracy z pracownikami militarnych centrów badań i rozwoju oraz wojskowymi konsultantami, czego efektem ma być między innymi nacisk na koordynację działań z innymi graczami, realistyczna balistyka czy wreszcie realistyczne i dopracowane z dbałością o detale wyposażenie żołnierzy.

W World War 3 będziemy toczyć krwawe boje zarówno w miastach, jak i na łonie natury. - Pierwszy długi gameplay z polskiego World War 3 - wiadomość - 2018-08-20
W World War 3 będziemy toczyć krwawe boje zarówno w miastach, jak i na łonie natury.

World War 3 ma zadebiutować w przyszłym roku. Wcześniej, bo jesienią, gra trafi jednak do Wczesnego Dostępu na Steamie. W trakcie wyżej wspomnianego GRYOffline 2018 twórcy deklarowali, że zamierzają wsłuchać się w opinie graczy i dostosować swój projekt do ich oczekiwań.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World War 3

Ostatnia aktualizacja: 2018-08-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

World War 3

World War 3