Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2020, 10:04

autor: Jiker

Piękny gameplay z Ori and the Will of the Wisps

W sieci zadebiutował 20-minutowy gameplay z gry Ori and the Will of the Wisps. Kontynuacja platformówki Ori and the Blind Forest prezentuje się na nim znakomicie, zwiastując audiowizualną ucztę, do której użytkownicy PC i XONE przystąpią 11 marca.

Ori and the Will of the Wisps – najważniejsze informacje:

  • dwukrotnie opóźniania platformówka ostatecznie zadebiutuje 11 marca (PC/XONE);
  • gra jest kontynuacją doskonale przyjętego Ori and the Blind Forest (88% według serwisu Metacritic; 9,5/10 na gry-online.pl);
  • do sieci trafił 20-minutowy gameplay, prezentujący początkowy etap rozgrywki.

Gdy miesiąc temu ekipa Moon Studios poinformowała o ukończeniu prac nad Ori and the Will of the Wisps, fani doskonałej platformówki z 2015 roku - Ori and the Blind Forest – odetchnęli z ulgą. Kontynuacja jednej z najpiękniejszych gier obecnej generacji trafi na rynek 11 marca, po blisko trzech latach produkcji i dwukrotnym przesunięciu daty premiery. Czas pozostały do debiutu umili Wam 20-minutowy gameplay, opublikowany w serwisie YouTube przez portal GameSpot.

Ori and the Will of the Wisps z 20-minutowym gameplayem. - Piękny gameplay z Ori and the Will of the Wisps - wiadomość - 2020-02-27
Ori and the Will of the Wisps z 20-minutowym gameplayem.

Materiał prezentuje początkowy fragment gry, będący wprowadzeniem w opowiadaną historię (tuż przed seansem pojawia się ostrzeżenie o możliwych spoilerach). Przybliża również podstawowe mechaniki rozgrywki i pozwala rzucić okiem na wybitną oprawę wizualną. Nie sposób nie wspomnieć też o budującej baśniową atmosferę ścieżce dźwiękowej autorstwa Garetha Cokera, kompozytora mającego w dorobku również muzykę do Ori and the Blind Forest.

Ori and the Will of the Wisps zostanie wydane 11 marca. W grę będzie można zagrać na PC (do kupienia w Microsoft Store lub na Steam) i Xboksie One (również w ramach usługi Xbox Game Pass). Do sprzedaży trafi również edycja kolekcjonerska, w skład której wejdzie steelbook, cyfrowy soundtrack, płyta CD z utworami fortepianowymi oraz album z grafikami.

  1. Oficjalna strona gry Ori and the Will of the Wisps