Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2020, 17:53

autor: Entelarmer

Private Division wyda RPG akcji od twórców serii Ori

Firma Take-Two ogłosiła nawiązanie współpracy z zespołami Moon Studios, League of Geeks oraz Roll7. Pod szyldem Private Division ukaże się m.in. RPG akcji od twórców serii Ori.

Take-Two wyda RPG akcji od twórców serii Ori - ilustracja #1
Twórcy Ori wyruszają na podbój rynku RPG ze wsparciem Take-Two.

Po niekwestionowanym sukcesie Ori and the Will of Wisps mogliśmy się zastanawiać, co jeszcze szykuje dla nas zespół Moon Studios. Nieco o nowym projekcie dowiadujemy się z niedawnego ogłoszenia Private Division (via BusinessWire). Komórka wydawnicza firmy Take-Two ogłosiła nawiązanie współpracy z trzema studiami. Jednym z nich jest właśnie Moon Studios, które pracuje nad RPG akcji.

Ogłoszenie potwierdza zeszłoroczne przecieki na temat planów twórców Ori. W grudniu 2019 roku redakcja Video Games Chronicles wypatrzyła ofertę pracy Moon Studios w serwisie Gamastura. W tekście firma wyraziła chęć „zrewolucjonizowania gatunku ARPG”. Jednak aż do dziś zespół nie wspomniał o projekcie w oficjalnych komunikatach i nie mieliśmy pewności, czy aby nie zrezygnowano z tych planów.

Oprócz Moon Studios Private Division nawiązało współpracę ze studiami Roll7 oraz League of Geeks. To pierwsze ma na swoim koncie garść produkcji z serią Olliolli na czele. Drugie natomiast zasłynęło za sprawą ciepło przyjętej darmowej strategii Armello. Żaden z nowych projektów (obejmujących m.in. nową markę League of Geeks) nie ma ustalonej daty premiery. Take-Two przewiduje, że pierwszy z nich trafi na rynek w 2022 roku fiskalnym.