Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2020, 12:58

autor: Froozyy

Borderlands 3 - dobry start na platformie Steam

Zaglądając do listy globalnych bestsellerów Steama, możemy zauważyć, że Borderlands 3, które przez ostatnie pół roku dostępne było wyłącznie w Epic Games Store, sprzedaje się bardzo dobrze na platformie Valve. W czołówce znajdują się także inne marcowe premiery - Doom Eternal oraz Ori and the Will of the Wisps.

Kilka dni temu, tj. 13 marca, na Steamie zadebiutowało Borderlands 3. Czasowa wyłączność serwisu Epic Games Store trwała dokładnie pół roku, ale jak pokazuje najświeższa lista bestsellerów platformy Valve, wielu fanów serii wytrwale czekało, aż produkcja trafi do preferowanego przez nich sklepu. Tym samym obie wersje Borderlands 3 (zwykła oraz Deluxe) okupują czołowe miejsca zestawienia. Na dokładne wyniki sprzedaży będziemy musieli jednak jeszcze poczekać. Warto jednak zaznaczyć, że według danych serwisu Steam Charts rekord aktywnych graczy jednocześnie w Borderlands 3 aktualnie wynosi ponad 90 tys.

Borderlands 3 - dobry start na platformie Steam - ilustracja #1
Borderlands 3 na szczycie bestsellerów Steama.

Równie dobrze radzi sobie w przedsprzedaży Doom Eternal (plasujący się tuż za Borderlands 3), którego premiera odbędzie się już 20 marca. Jak widać, fani walki Doom Slayera z zastępami demonów wprost nie mogą doczekać się nowej odsłony cyklu. Wśród marcowych premier warto także zwrócić uwagę na Ori and the Will of the Wisps, które można śmiało nazwać jedną z najlepszych metroidvanii w historii. Tytuł ten również znajduje się w czołówce globalnych bestsellerów Steama.

Globalne bestsellery Steama na dzień 16 marca 2020 roku:

Miejsce

Tytuł

1.

Borderlands 3

2.

Borderlands 3 (Deluxe Edition)

3.

Doom Eternal

4.

Sim Meier’s Civilization VI: Platinium Edition

5.

Ori and the Will of the Wisps

6.

Doom Eternal (Deluxe Edition)

7.

Sid Meier’s Civilization VI

8.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS

9.

State of Decay 2: Juggernaut Edition

10.

Football Manager 2020