Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2020, 11:25

autor: Adrian Werner

Borderlands 3 na Steamie – transfery save’ów, cross-play i pre-load

Studio Gearbox Software podzieliło się informacjami odnośnie technicznej strony Borderlands 3 na Steamie. Poznaliśmy konkrety dotyczące m.in. terminu startu pre-loadu oraz opcji cross-play z wydaniem z Epic Games Store.

Borderlands 3 trafi na Steam w przyszłym tygodniu. - Borderlands 3 na Steamie – transfery save’ów, cross-play i pre-load - wiadomość - 2020-03-07
Borderlands 3 trafi na Steam w przyszłym tygodniu.
Borderlands 3 na Steamie w skrócie:
  1. Pre-load ruszy 10 marca.
  2. Premiera 13 marca o 17:00.
  3. Będzie cross-play z wersją z Epic Games Store.
  4. Pojawi się opcja manualnego transferu save’ów.
  5. Posiadając wersję BL3 na Steamie również tam będziemy musieli kupować wszystkie DLC.

Za tydzień Borderlands 3 zadebiutuje na Steamie, kończąc tym samym wielomiesięczny okres wyłączności serwisu Epic Games Store na wersję pecetową. W ramach przygotowań do tego wydarzenia na oficjalnej stronie gry pojawiło się FAQ, w którym studio Gearbox Software odpowiedziało na pytania fanów dotyczące kwestii technicznych, takich jak pre-load czy możliwość przenoszenia save’ów między różnymi wydaniami produkcji.

Pre-load Borderlands 3 na Steamie ruszy 10 marca. Premiera gry w tym serwisie odbędzie się 13 marca o godzinie 17:00 czasu polskiego. Osoby, które nabędą produkcję w tym sklepie, otrzymają możliwość zabawy z użytkownikami Epic Games Store dzięki systemowi cross-playowego matchmakingu nazwanego SHiFT. Co ciekawe, opcję tę będzie można wyłączyć w menu.

Gracze otrzymają możliwość przenoszenia save’ów między różnymi serwisami, ale będą musieli to robić ręcznie. Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie ma wyglądać ten proces, ale podczas niego może zaistnieć ryzyko uszkodzenia plików, dlatego rekomendowane będzie zrobienie kopii zapasowej zapisanych stanów gry.

Nie będziemy za to mogli kupić dodatków na innym serwisie niż ten, gdzie mamy pełną wersję gry. Oznacza to, że osoby posiadające Borderlands 3 w Epic Games Store nie kupią DLC na Steamie i odwrotnie. Co ważne, już w dniu debiutu w sklepie firmy Valve udostępnione zostanie pierwsze płatne rozszerzenie, czyli Moxxi's Heist of the Handsome Jackpot.

Przypomnijmy, że gra zadebiutowała na rynku 13 września 2019 r. na PC i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Wydanie pecetowe dostępne jest obecnie wyłącznie przez Epic Games Store, a na Steama trafi 13 marca tego roku. Borderlands 3 okazało się dużym sukcesem kasowym – w zeszłym miesiącu będąca wydawcą tytułu firma Take-Two Interactive pochwaliła się, że sprzedaż wkrótce przekroczy 8 mln egzemplarzy.

  1. Recenzja gry Borderlands 3 – w kosmosie bez zmian
  2. Borderlands 3 - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry