Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2013, 09:13

autor: Góral

Panzer Corps: Allied Corps - zapowiedziano nową odsłonę popularnej turowej strategii

Firma Slitherine zapowiedziała grę Panzer Corps: Allied Corps. Turowa strategia, będąca kolejną odsłoną Panzer Corps, opowie o losach 8. Armii brytyjskiej. Gra zapewni zabawę w ponad 25 scenariuszach i zaoferuje około 50 nowych jednostek.

Firmy Slitherine, Flashback Games Studio i Lordz Games Studio zapowiedziały grę Panzer Corps: Allied Corps. Tytuł pozwoli pokierować brytyjską armią, która walczy na różnych frontach, począwszy od afrykańskiej pustyni aż po Niemcy. Twórcy szykują wiele nowych jednostek i ponad 25 scenariuszy.

Jedna z jednostek, jakie znajdziemy w grze Panzer Corps: Allied Corps.
Jedna z jednostek, jakie znajdziemy w grze Panzer Corps: Allied Corps.

Gra jest kontynuacją Panzer Corps z 2011 roku - turowej strategii od studia Lordz Games. Akcja ponownie rozegra się w czasach II wojny światowej. Przyjdzie nam pokierować 8. Armią, która była jedną z najważniejszych formacji w brytyjskim wojsku w latach 1941 – 1945. Gracz rozpocznie swoje zmagania w Afryce Północnej, gdzie zmierzy się z włoskimi siłami wspomaganymi przez niemieckie Afrika Korps. W późniejszych misjach trafimy chociażby do Włoch i Niemiec. Tytuł zawiera ponad 25 scenariuszy i przeszło 50 jednostek, zarówno zwykłych jak i specjalnych. Dodatkowo część już znanych sił zostanie przystosowana do nowych realiów.

Panzer Corps: Allied Corps zaoferuje ponad 50 jednostek.
Panzer Corps: Allied Corps zaoferuje ponad 50 jednostek.

Ujawniono również wymagania sprzętowe, które pozwolą uruchomić tytuł chyba każdej osobie. Gra potrzebować będzie procesora Pentium 4, 1 GB pamięci RAM (Windows XP, dla Visty i 7 są to 2 GB) i karty graficznej 64 MB. Premiera gry Panzer Corps: Allied Corps nastąpi 6 czerwca bieżącego roku na komputerach PC. W późniejszym czasie planowane są także wersje na komputery Mac i iPady.