Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2014, 16:42

Painters Guild – ukazało się demo gry o zarządzaniu renesansową gildią malarską

Ukazało się demo wersji alfa gry Painters Guild, czyli strategii ekonomicznej traktującej o zarządzaniu grupą renesansowych malarzy.

Niewielkie studio deweloperskie AD1337 wypuściło pierwsze demo z projektu Painters Guild. Pochodzi ono z wersji alfa i ma zachęcić graczy do oddania głosu na grę w ramach usługi Steam Greenlight.

  1. Painters Guild – zagraj w demo wersji alfa
  2. Painters Guild na Steam Greenlight

Gra będzie strategią ekonomiczną, w której zajmiemy się zarządzaniem niewielką gildią malarska. Naszym zadaniem ma być pozyskiwanie nowych talentów, rozwijanie ich umiejętności oraz zarabianie na sprzedaży ich obrazów. Głównym bohaterem dema jest Leonardo da Vinci, który na początku rozgrywki rozpoczyna naukę pod okiem mistrza znanego jako Andrea del Verrocchio. W pełnej wersji pojawią się również kampanie dotyczące wielu innych słynnych malarzy. Dostępny będzie także tryb sandboksowy, który pozwoli na swobodną rozgrywkę w latach 1400-1650.

Painters Guild – ukazało się demo gry o zarządzaniu renesansową gildią malarską - ilustracja #1

Painters Guild zrekonstruuje pełne spektrum stylów wykorzystywanych w renesansowym malarstwie i wirtualni artyści będą mogli posługiwać się takimi technikami jak Chiaroscuro, Sfumato, Cangiante czy Tenebroso. Podczas zabawy w pracowni zatrudnienie znajdą historyczne sławy (m.in. Michał Anioł, Rafael Santi, Sandro Botticelli i Caravaggio jak również kobiece artystki, w tym Sofonisba Anguissola i Artemisia Gentileschi) oraz losowo wygenerowane postacie.

Gracze będą musieli zadbać o odpowiednie wyposażenie i umeblowanie gildii. Własnoręcznie dobierzemy wszystkie znajdujące się w niej obiekty, a system rzemiosła pozwoli na tworzenie autorskich farb, płócien oraz pędzli. Każdy artysta będzie ponadto posiadał własną osobowość i potrzeby. Pojawią się nawet romanse, w tym te z przedstawicielami tej samej płci. Jednocześnie autorzy chcą po prostu stworzyć miodną strategię, a nie symulator. Dlatego renesans ukazany zostanie z lekkim przymrużeniem oka i w pełnej dużych pikseli stylistyce retro.

Painters Guild powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera ma nastąpić w tym roku, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, aby autorzy byli w stanie podać bardziej konkretny termin.