Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Painters Guild (PC)
OkładkaPainters Guild (PC)

Painters Guild PC

Strategia ekonomiczna od twórców RPG-a Avant-Garde, w której zarządzamy renesansową gildią malarzy. Zadaniem gracza, jako menedżera wspomnianej gildii, jest pozyskiwanie nowych talentów, rozwijanie umiejętności artystów oraz zarabianie na sprzedaży ich obrazów.

Strategiczne | ekonomiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Painters Guild Premiera PC

1września2015

Steam

1września2015

producent: AD1337 wydawca: AD1337 Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Painters Guild

The Sims 3

Game Dev Tycoon

Artist Colony

Painters Guild to strategia ekonomiczna o tematyce malarskiej. Jest to pierwsza komercyjna produkcja niezależnego studia deweloperskiego AD1337. Zespół wcześniej opracował darmowe malarskie RPG zatytułowane Avant-Garde.

W grze wcielamy się we właściciela niewielkiej gildii zrzeszającej malarzy. Naszym zadaniem jest pozyskiwanie nowych talentów, rozwijanie umiejętności artystów oraz zarabianie na sprzedaży ich obrazów. Autorzy przygotowali szereg kampanii fabularnych, odtwarzających życie słynnych artystów, takich jak np. Leonardo da Vinci czy jego mistrz Andrea del Verrocchio. Największą atrakcją jest jednak tryb sandboksowy, który pozwala na swobodną rozgrywkę w latach 1400-1650.

Painters Guild rekonstruuje pełne spektrum stylów wykorzystywanych w renesansowym malarstwie, zaś wirtualni artyści mogą posługiwać się takimi technikami jak Chiaroscuro, Sfumato, Cangiante czy Tenebroso. W pracowni zatrudnienie mogą znaleźć zarówno historyczne sławy (m.in. Michał Anioł, Rafael Santi, Sandro Botticelli i Caravaggio oraz kobiece artystki, w tym Sofonisba Anguissola i Artemisia Gentileschi), jak i losowo wygenerowane fikcyjne postaci.

Gracze muszą zadbać o odpowiednie wyposażenie i umeblowanie gildii. Własnoręcznie dobieramy wszystkie znajdujące się w niej obiekty, a system rzemiosła pozwala na tworzenie własnych farb, płócien oraz pędzli. Każdy artysta posiada ponadto odrębną osobowość i potrzeby. Możliwe są nawet romanse, w tym te z przedstawicielami tej samej płci. Priorytetem autorów było jednak opracowanie dobrej strategii ekonomicznej, a nie symulatora, dlatego renesans ukazany został z lekkim przymrużeniem oka i w pełnej dużych pikseli stylistyce retro.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Painters Guild: Odpowiednia dla każdego wieku.

Painters Guild Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.33 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 200 MB HDD
  • Windows XP