Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2014, 13:50

autor: luckie

Outlast: Whistleblower ukaże się 7 maja

Premiera Outlast: Whistleblower odbędzie się 7 maja 2014 roku. Tego dnia pierwszy fabularny dodatek do udanego survival horroru studia Red Barrels zadebiutuje na PC oraz PlayStation 4. Rozszerzenie pozwoli poznać historię sprzed wydarzeń znanych z podstawki.

Sekrety Outlast: Whistleblower poznamy za miesięc - Outlast: Whistleblower ukaże się 7 maja - wiadomość - 2014-04-10
Sekrety Outlast: Whistleblower poznamy za miesięc

Nie w kwietniu, jak się spodziewaliśmy, lecz na początku przyszłego miesiąca swoją premierę będzie miał Outlast: Whistleblower. Pierwszy fabularny dodatek do zeszłorocznego survival horroru Outlast ukaże się w Europie 7 maja 2014 roku (w USA dzień wcześniej). Rozszerzenie skierowane jest głównie do weteranów Outlast. Dzięki niemu dowiemy się, co doprowadziło do buntu pacjentów, którego skutki mogliśmy poznać w oryginalnej grze. Podobnie jak ona, Whistleblower będzie dostępny na PC oraz PlayStation 4.

Outlast: Whistleblower ma być prequelem w stosunku do wydarzeń z podstawki. Gracz wcieli się w postać Waylona Parka, informatyka pracującego w feralnym zakładzie psychiatrycznym, na terenie którego toczy się akcja obu produkcji. To właśnie on, sfrustrowany amoralnymi działaniami korporacji Murkoff, postanawia rozesłać do dziennikarzy e-maile, ujawniające sekrety placówki – taką wiadomość otrzymał m.in. Miles Upshur, główny bohater Outlast, na samym początku gry. Scenarzyści ze studia Red Barrels w ten sposób opisują nowego protagonistę:

„Spędziwszy kilka tygodni w Mount Massive, podczas których surowe przepisy bezpieczeństwa uniemożliwiły mu nawet kontakt z żoną i synem mieszkającymi w Boulder, Wyalon rozwinął w sobie głęboko zakorzenioną nieufność do nastawionych na zysk naukowców oraz doktorów prowadzących niebezpieczne i nieodpowiedzialne eksperymenty na pacjentach. Identyfikując się z tymi nieszczęśnikami, Waylon podsycał w sobie gniew, by w końcu podjąć kroki mające na celu zdemaskowanie zepsucia leżącego u podstaw Mount Massive.”

  1. Oficjalna strona gry Outlast