Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2016, 11:12

Oto nowy kandydat na najbardziej bezużyteczne DLC wszech czasów. Cały dodatek to... plik PDF

Twórca tekstowej przygodówki Hadean Lands wydał ostatnio DLC do gry. Rozszerzenie, kosztujące aż 31,99 euro, zawiera w sobie wyłącznie certyfikat, dzięki któremu gracz może zobowiązać się do ukończenia gry bez korzystania z żadnych wskazówek.

Myśleliście, że w temacie zdecydowanie za drogich, ubogich w zawartość i niepotrzebnych DLC widzieliście już wszystko? To szykujcie się na niespodziankę. Jeśli zainteresujecie się grą Hadean Lands, tekstową przygodówką, która na Steamie jest już dostępna od prawie dwóch lat, zauważycie zapewne, że od niedawna można do niej dokupić także dodatek o nazwie Solo Adventurer Pledge Certificate. Szkopuł w tym, że DLC ani nie rozszerza fabuły o nowe rozdziały, ani nie oferuje kolejnych zagadek.

Jeśli planujecie zakup, śpieszcie się – deweloper już rozważa, czy w miarę upływu czasu nie podnosić ceny certyfikatu. - Oto nowy kandydat do najbardziej bezużytecznego DLC wszech czasów. Cały dodatek to... plik PDF - wiadomość - 2016-06-22
Jeśli planujecie zakup, śpieszcie się – deweloper już rozważa, czy w miarę upływu czasu nie podnosić ceny certyfikatu.

Dodatek, który kosztuje aż 31,99 euro (około 140 złotych), to po prostu plik PDF z certyfikatem, w którym gracz zobowiązuje się do tego, że ukończy Hadean Lands bez żadnych podpowiedzi i zaglądania do poradników. Jak nietrudno się domyślić, cała sytuacja jest wyłącznie żartem z zalewu DLC o zawartości niewspółmiernej do ceny, co przyznaje sam autor na forach Steama. „Miałem nadzieję, że ludzi to rozśmieszy”, pisze. „No i oczywiście spodziewam się, że ktoś rzeczywiście za to zapłaci. Ale niczego nie wymagam”. Idea sama w sobie jest na poły idiotyczna, na poły genialna, bo absurdalne DLC już zwróciło uwagę serwisów internetowych na całym świecie – dzięki czemu Hadean Lands zyskało darmową reklamę. A i deweloper stratny na tym dodatku na pewno nie będzie, przyznał bowiem na forum: „Mój dział sprzedaży ujawnił, że liczba sprzedanych jak dotąd certyfikatów to… nie zero”. Cóż, może to zasługa tego, że twórca w nagłym przypływie szczodrości zdecydował się dorzucić także plik w wersji JPEG?

  1. Gra Hadean Lands w serwisie Steam
  2. DLC wczoraj i dziś – krótka historia płatnych dodatków do gier wideo