Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2021, 12:15

W Orlog z AC: Valhalla zagramy bez komputera; projekt trafił na Kickstartera

Już niedługo w Orlog z Assassin's Creed: Valhalla zagramy również ze swoimi znajomymi. Fizyczna wersja gry trafiła bowiem na Kickstartera, a jej twórcami są eksperci z PureArts.

W SKRÓCIE:
  • Orlog z Assassin's Creed: Valhalla doczeka się fizycznego wydania.
  • Gra pojawiła się na Kickstarterze i bardzo szybko przekroczyła próg wymagany do sukcesu zbiórki.
  • Wydana zostanie w dwóch wersjach.

Assassin's Creed: Valhalla oferuje graczom niezliczoną liczbę aktywności. Większość z nich obejmuje wywijanie mieczami, toporami lub strzelanie z łuku. Wśród nich jest jednak kilka pozwalających nam odpocząć od ciągłej walki. Jedna z najpopularniejszych to Orlog, czyli gra kościana, w której możemy się sprawdzić w każdej większej osadzie. Już niedługo zagramy w nią także poza średniowieczną Anglią.

Wszystko dzięki PureArts, które przy współpracy z Ubisoftem pracuje nad fizyczną wersją gry. Trafiła ona już na Kickstartera i bardzo szybko przekroczyła wymagany próg 233 tysięcy złotych. Aktualnie zbiórka jest bliska uzyskania aż miliona złotych wsparcia. Wyraźnie świadczy to o popularności Orlog wśród fanów Valhalli.

W skład fizycznego zestawu wchodzić będą wszystkie elementy znane z cyfrowej wersji. W pudełku znajdziemy więc specjalne kości, kamienie reprezentujące HP, karty bogów oferujące różne bonusy oraz tokeny, które wykorzystamy do ich aktywacji. Twórcy przygotowali także „miski” , do których wrzucać będziemy kości.

Dzięki przekroczeniu kolejnych barier pod względem zebranych pieniędzy, część z wymienionych elementów została ulepszona i trafi w takiej wersji do finalnego wydania. Kamienie będą więc prawdziwe, a w zestawie znajdziemy również metalową monetę pomagającą w decydowaniu o pierwszeństwie zagrywek, a takżespecjalne woreczki z logiem Assassin's Creed. Dalsze wsparcie projektu może pozwolić na wprowadzenie do gry kości świecących w ciemności oraz tabeli pomagającej w organizowaniu turniejów.

Orlog będzie kosztować 35 dolarów (około 136 złotych), do czego doliczyć trzeba również koszty przesyłki. Najwięksi fani gry skusić się mogą na jej specjalną wersję. Twórcy przygotowali bowiem edycję, w której oprócz pudełka z grą otrzymamy replikę rogu Eivor oraz matę do gry. Koszt takiego zestawu to 199 dolarów (około 775 złotych).

PureArts planuje rozpocząć wysyłkę gry w grudniu bieżącego roku. Warto wspomnieć, że jest to firma, która od dawna współpracuje z różnymi studiami przy produkcji gadżetów kolekcjonerskich. Odpowiada za projekty figurek związanych z markami takimi jak Cyberpunk 2077, Resident Evil, i Terminator.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej