Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2021, 12:17

Company of Heroes 3 - wybrani fani grają już od kilku lat

Company of Heroes 3 zapowiedziano wczoraj, ale okazuje się, że grupa oddanych fanów testuje tę grę już od kilku lat.

Wczoraj studio Relic Entertainment z pompą zapowiedziało Company of Heroes 3. Dla większości graczy była to miła niespodzianka, ale okazuje się, że niewielka grupa fanów już od trzech lat testuje COH3.

Deweloper jest własnością firmy Sega. Ten sam japoński koncern posiada również studio Amplitude, które od czasu pierwszego Endless Legends z powodzeniem korzysta z własnej inicjatywy Games2Gether, umożliwiającej włączenie graczy w proces produkcyjny na bardzo wczesnym etapie prac. Relic Entertainment postanowił również zrobić użytek z tych rozwiązań. Wpierw zwerbowano kilku fanów do testowania Company of Heroes 3, a ostatecznie grupa ta wzrosła do 70 wybranych osób.

Gracze pomagali w pracach niemalże od samego początku produkcji COH3. Gdy do programu dołączyła pierwsza dziesiątka fanów, odbyto z nimi dyskusję w celu ustalenia tematyki gry. Deweloperzy nie chcieli wracać do starć w zachodniej lub wschodniej Europie. Postanowiono trzymać się II wojny światowej, więc grupa testerów mogła sama wybrać, czy chce frontu pacyficznego, czy śródziemnomorskiego – cała dziesiątka zagłosowała za drugą z tych opcji.

W kolejnych latach fani biorący udział w programie testowali wiele różnych wczesnych wersji Company of Heroes 3, sprawdzali grywalne frakcje i nowe rozwiązania. Regularnie wypełniali również ankiety, które pomogły ukształtować kierunek projektu. Uczestników inicjatywy wybrano bardzo starannie spośród doświadczonych członków społeczności, więc deweloperzy taktują ich opinie bardzo poważnie.

Przypomnijmy, że wraz z oficjalną zapowiedzią gry ruszyły otwarte alfa-testy. Jeśli chcecie wziąć w nich udział, to musicie udać się na oficjalną stronę i dokonać rejestracji. Zabawa potrwa do 3 sierpnia. Pełna wersja gry ukaże się w przyszłym roku, wyłącznie na PC.

  1. Oficjalna strona Company of Heroes 3
  2. Company of Heroes 3 w serwisie Steam