Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2014, 19:55

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Ori and the Blind Forest – oryginalna platformówka na XONE

Jedną z nowych ekskluzywnych gier zapowiedzianych podczas konferencji Microsoftu jest Ori and the Blind Forest - dwuwymiarowa platformówka, która ukaże się na Xboksie One. W trakcie prezentacji pokazano krótki trailer wprowadzający graczy w klimat produkcji

Ori and the Blind Forest to unikalna dwuwymiarowa gra platformowa, której trailer został przedstawiony pomiędzy zapowiedziami oraz gameplayami wielu wysokobudżetowych produkcji. Za stworzenie tytułu odpowiada niezależne Moon Studios. Dzięki filmowi możemy przekonać się wyraźnie, że twórcy gry inspirowali się estetyką filmów japońskiej wytwórni Ghibli i postawili na wykreowanie unikalnego klimatu i krajobrazów. Na razie nie wiadomo zbyt wiele o rozgrywce, ale poza elementami zręcznościowymi mogą pojawić się w niej również różnego rodzaju elementy logiczne. Ori and the Blind Forest będzie ekskluzywnym tytułem przeznaczonym dla konsoli Xbox One.

Warto dodać, że Microsoft zapowiedział przy okazji także kilkanaście innych gier niezależnych deweloperów, które już wkrótce trafią na Xboksa One. Ich obecność na platformie sprzętowej giganta z Redmond jest efektem programu ID@Xbox, wspierającego finansowo małe studia deweloperskie oraz ułatwiającego im publikacje swoich tytułów. Wśród pokazanych w krótkim trailerze gier znalazły się produkcje, takie jak: Aztez, Slash Dash, Plague Inc. Evolved, Threes, Fenix Rage, Lifeless Planet Hyper, Light Drifter, Mighty No. 9, White Night, a także...Hellraid polskiego studia Techland.

  1. Oficjalna strona programu ID@Xbox