Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2018, 20:10

autor: godrikus

Odświeżona trylogia Spyro prawdopodobnie jeszcze w tym roku

Świetna wiadomość dla fanów serii klasycznych platformówek studia Insomniac – według najnowszych wieści, Spyro Trilogy Remaster pojawi się w 2018 roku jako tytuł ekskluzywny dla PlayStation 4. Za odświeżenie odpowiedzialna ma być ekipa znana z remasteru Crasha.

Trylogia Spyro z pierwszego PlayStation to dla wielu ulubione gry dzieciństwa. - Odświeżona trylogia Spyro prawdopodobnie jeszcze w tym roku - wiadomość - 2018-02-13
Trylogia Spyro z pierwszego PlayStation to dla wielu ulubione gry dzieciństwa.

Serię Spyro, przedstawiającą perypetie uroczego fioletowego smoka z łezką w oku wspominają rzesze graczy, których dzieciństwo przypadło na erę pierwszego PlayStation. Wygląda na to, że po niezwykłym sukcesie Crash Bandicoot: N Sane Trilogy – zestawu gruntownie odświeżonych przygód jamraja pasiastego, firma Activision postanowiła pójść za ciosem i zdecydowała się na przypomnienie o kolejnej ze swoich klasycznych marek. Powołując się na wiele niezależnych źródeł, serwis Kotaku podał (na ten moment nieoficjalne) informacje o powstawaniu Spyro Trilogy Remaster, za którym stać ma studio Vicarious Visions, które wcześniej stworzyło właśnie remaster Crasha. Oficjalnej zapowiedzi mamy doczekać się w marcu, zaś premiera ma być zaplanowana na trzeci kwartał tego roku (najprawdopodobniej będzie to wrzesień, gdyż wtedy marka Spyro będzie obchodziła swoje dwudzieste urodziny).

Podobnie jak w przypadku N. Sane Trilogy, odświeżona trylogia Spyro ma być przez rok ekskluzywna dla PlayStation 4, zaś 2019 rok przyniesie wersje na inne, nieznane jeszcze platformy. Ponownie będziemy mieli do czynienia z produkcją tworzoną „od podstaw” – całkowitej metamorfozie ma ulec zarówno warstwa graficzna, jak i udźwiękowienie. Dodatkowo unowocześniony zostanie system zapisywania gry. Remaster ma też wykorzystywać większą moc PS4 Pro.

Od czasów oryginalnej trylogii, smok Spyro był bohaterem jeszcze wielu gier, lecz żadna z nich nie została otoczona takim kultem jak produkcje studia Insomniac. - Odświeżona trylogia Spyro prawdopodobnie jeszcze w tym roku - wiadomość - 2018-02-13
Od czasów oryginalnej trylogii, smok Spyro był bohaterem jeszcze wielu gier, lecz żadna z nich nie została otoczona takim kultem jak produkcje studia Insomniac.

W skład Spyro Trilogy Remaster wejdą wydane pierwotnie na pierwsze PlayStation Spyro the Dragon, Spyro 2: Ripto’s Rage! oraz Spyro: Year of the Dragon. Co ciekawe, według doniesień, twórcy mają w planach dodanie do odświeżonej edycji zawartości, która przed premierą została wycięta z oryginalnych produkcji – taki zabieg z pewnością sprawi, że osoby zaznajomione z serią sięgną po zremasterowaną kolekcję jeszcze chętniej.

Wszystkim graczom pozostaje czekać na potwierdzenie tych plotek. O ile okażą się one prawdziwe, oczekiwanie nie będzie długie – przypominamy, że zapowiedź ma się odbyć już w marcu tego roku. Jeżeli twórcom ze studia Vicarious Visions uda się utrzymać jakość, którą zaprezentowali wydanym przed ośmioma miesiącami remasterem Crasha, to odświeżona trylogia Spyro zainteresuje nie tylko weteranów serii, ale też nowe pokolenie odbiorców – a bardzo prawdopodobne, że wysoka sprzedaż zmotywuje Activision do zainwestowania w zupełnie nowe odsłony przygód fioletowego smoka.