Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2014, 17:20

autor: Góral

Obsidian Entertainment planuje nową grę RPG, którą sfinansuje na Kickstarterze

Feargus Urquhart, szef studia Obsidian Entertainment, wyjawił podczas rozmowy z przedstawicielem serwisu CVG, że uznany deweloper planuje w tym roku rozpocząć zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na nową grę RPG. Jednocześnie firma chciałaby stworzyć dużą, konsolową produkcję w stylu The Elder Scrolls V: Skyrim.

Studio Obsidian Entertainment zdradziło nieco informacji o swoich planach na przyszłość. Oprócz ukończenia gry cRPG Pillars of Eternity i wypuszczenia jej na rynek w tym roku (możliwe, że dopiero pod jego koniec) oraz tworzenia zapowiedzianego w zeszłym miesiącu Armored Warfare, firma pragnie także wystartować z kolejnym Kickstarterem. W serwisie CVG opublikowano wywiad z Feargusem Urquhartem - szefem Obsidian Entertainment. Stwierdził on, że: „musimy jeszcze dogadać szczegóły, ale mam nadzieję, że uda nam się wystartować przed końcem roku”. Niestety nie zdradził żadnych szczegółów, zapewnił jedynie, że studio ma ciekawy pomysł i, że będzie to gra z gatunku RPG, w którym specjalizuje się uznany deweloper.

Obsidian Entertainment ma w planach nową grę RPG, którą sfinansuje na Kickstarterze - ilustracja #1
Plany studia Obsidian Entertainment:
  • Firma obecnie pracuje przy grach Pillars of Eternity oraz Armored Warfare
  • Być może jeszcze w tym roku doczekamy się rozpoczęcia zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter na nowe RPG
  • Studio chciałoby stworzyć duże konsolowe RPG w stylu Skyrima

Oprócz tego, firma chciałaby stworzyć produkcję w stylu The Elder Scrolls V: Skyrim na konsole nowej generacji (PlayStation 4 i Xbox One), jednak jeżeli kiedykolwiek uda się coś takiego stworzyć, to tylko z partnerem w postaci wydawcy.

„Chciałbym powiedzieć, że zbierzemy na Kickstarterze 15, 20 czy 30 mln dolarów na własną konsolową grę AAA, ale prawda jest taka, wyłączając Star Citizen, że to marzenie ściętej głowy (…) Wydanie dużej gry na konsole to ciężka sprawa. Sądzę, że zawsze będziemy współpracować w takich przypadkach z wydawcami, nie tylko ze względu na finanse, chociaż wiadomo, że są one bardzo ważne, lecz także przez realia wydawania dużych konsolowych projektów” – stwierdził Urquhart

Można więc podejrzewać, że nowy Kickstarter będzie czymś bardziej podobnym do obecnie tworzonego Pillars of Eternity, niż do wysokobudżetowego RPG w stylu Skyrima. Możliwe jednak, że studiu Obsidian Entertainment uda się zrealizować taki i taki projekt. Deweloper ma na swoim koncie niejedną dużą grę tego typu, więc kto wie, co przyniesie przyszłość.

Obsidian Entertainment to amerykański deweloper, założony w 2003 roku. Firma specjalizuje się w grach RPG, mając na swoim koncie takie produkcje jak Neverwinter Nights 2, Fallout: New Vegas oraz South Park: Kijek Prawdy. Obecnie tworzone Pillars of Eternity jest jednym z najgłośniejszych projektów sfinansowanych dzięki akcji w serwisie Kickstarter. Firma potrzebowała 1,1 mln dolarów na stworzenie tytułu, a finalnie udało się jej zebrać blisko 4 mln dolarów.