Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2012, 11:40

autor: Sarge

O wydajności gry Castlevania: Lords of Shadow 2. Pierwszy screen?

Twórcy gry Castlevania: Lords of Shadow 2 wypowiedzieli się na temat wydajności konsolowych wersji nadchodzącego tytułu. Udostępniono również zdjęcie prezentujące być może screen wyciągnięty z właściwej rozgrywki.

Studio MercurySteam Entertainment ujawniło kilka szczegółów na temat gry Castlevania: Lords of Shadow 2. Przede wszystkim dotyczą one wydajności konsolowych wersji, która ma zostać odpowiednio poprawiona względem pierwowzoru.

Twórcy chwalą się, że w przypadku kontynuacji silnik graficzny zoptymalizowano w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystywał możliwości wielordzeniowych procesorów PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Budżet pierwszej części nie był wyjątkowo okazały i dlatego deweloper nie mógł zainwestować odpowiednio dużych środków, by maksymalnie dopracować warstwę techniczną gry Castlevania: Lords of Shadow.

O wydajności gry Castlevania: Lords of Shadow 2. Pierwszy screen? - ilustracja #1
W tej chwili nie wiadomo, czy zdjęcie prezentuje faktyczny poziom oprawy graficznej gry

W drugiej odsłonie tego typu problemy mają zostać wyeliminowane. Studio MercurySteam Entertainment obiecuje, że w grze będziemy eksplorować większe lokacje, które zaprezentują się lepiej pod względem technicznym. Dowiedzieliśmy się także, że Castlevania: Lords of Shadow 2 na PlayStation 3 oraz Xboksie 360 będzie działać w stałych 30 klatkach na sekundę. Powyższe zdjęcie może pokazywać, jak gra ma szansę wyglądać. Producent David Cox sam jednak napisał na Twitterze: „Czy to obrazek, czy to gra?” – nie możemy więc mieć pewności, czy na materiale graficznym widzimy zrzut ekranowy z faktycznej rozgrywki.

Dwa miesiące temu firma Konami potwierdziła, że nadchodząca produkcja studia MercurySteam Entertainment zadebiutuje także na PC. W związków z tym zaczęły pojawiać się pytania, czy pierwowzór ma jeszcze szanse ukazać się na komputerach osobistych, bo jak dotąd wydano go tylko na konsolach. Na forum NeoGAF pojawiły się plotki, jakoby gra miała zostać dodana w formie bonusu do kolekcjonerskiej edycji gry Castlevania: Lords of Shadow 2 na PC. Do tej pory nie zostało to jednak potwierdzone.

Castlevania: Lords of Shadow 2 to kolejna odsłona serii zapoczątkowanej w latach 80. XX wieku, a zarazem bezpośrednia kontynuacja wydanej w 2010 roku gry akcji. Odpowiedzialne za nadchodzącą produkcję studio MercurySteam Entertainment stworzyło także poprzednią odsłonę i zaoferuje graczom rozwinięcie pomysłów przedstawionych w poprzedniczce. Rozgrywka będzie zatem przypominać takie serie, jak God of War, czy Devil May Cry. W trakcie zabawy w efektowny sposób wyeliminujemy setki wrogów, rozwiniemy postać, a całość dodatkowo zostanie rozbudowana o elementy platformowe.